UWAGA!

Chata z Truso i jej mieszkańcy

Elbląg, Goście w domu wikingów
Goście w domu wikingów (fot. Anna Barańska).

Turyści odwiedzający letni Elbląg mają w każdy wtorek możliwość nie tylko obejrzenia repliki domu wikińskiego, ale również spotkania z jego mieszkańcami.

Jak pracował średniowieczny bursztynnik? Jakich używał narzędzi? Czym w domu wikińskim zajmowały się kobiety? Jak smakują podpłomyki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można, odwiedzając wikińską chatę znajdującą się na dziedzińcu elbląskiego Muzeum.
     Pracownicy Działu Edukacji i Promocji pokazują, jak żyli i pracowali dawni mieszkańcy osady Truso. Podczas zwiedzania domu można własnoręcznie zemleć zboże na żarnie czy podpatrzeć przy pracy tkaczkę. Przed chatą, na kole garncarskim powstają repliki naczyń ceramicznych, a na ognisku nieopodal pieką się podpłomyki - średniowieczny chleb.
     Pomysł spotkań z „żywą” archeologią bardzo spodobał się dzieciom, które deklarują chęć pozostania w tym miejscu na dłużej, nawet przez całe wakacje.
     Następne spotkanie w wikińskim domu już w najbliższy wtorek. Muzeum serdecznie zaprasza i przypomina, że zwiedzanie chaty, która powstała ze środków unijnych pochodzących z programu Lagomar, jest bezpłatne.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama