UWAGA!

Człowiek to całość

 Elbląg, Człowiek to całość

Czy zastanawialiście się, dlaczego chorujemy? Dlaczego ktoś, kto prowadzi zdrowy tryb życia, zapada nagle na ciężką chorobę? Jakie prawa rządzą organizmem człowieka? Co wspólnego z naszym zdrowiem mają nasze myśli i emocje? Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowia i holistycznego podejścia do człowieka na spotkanie do Galerii Nobilis.

Człowiek to całość. To nie tylko ciało fizyczne, ale też myśli i emocje. Tym właśnie zajmuje się psychobiologia. Uznaje ona zależność pomiędzy chorobami, a naszymi emocjami, czy myślami. Ujmuje całościowo ludzki organizm, nie pomijając niczego. To, jakimi myślami i emocjami „karmimy” się na co dzień, wpływa na nasz organizm, na to jak się czujemy. Na przykład doświadczając silnego stresu, przyczyniamy się do szybszego „zużywania” naszych organów, czyli innymi słowy, szybciej się starzejemy, ponieważ zwiększony poziom kortyzolu w organizmie jest za to odpowiedzialny. Często pojawiają się objawy somatyczne, czyli nasz organizm znajduje się w tak silnych emocjach, że zaczynamy je odczuwać w naszym ciele jako kłucie, bóle brzucha, głowy itd.

Zachowanie balansu jest najważniejsze. Harmonia trzech wymiarów: duchowego, intelektualnego i fizycznego. Na spotkaniu porozmawiamy, jak tego dokonać, jak żyć w zgodzie ze wszystkimi aspektami siebie.

Prelekcja, którą poprowadzi Joanna Kaszuba, odbędzie się w ramach Klubu Aktywnego Seniora, ale zapraszamy każdego zainteresowanego 19 lutego na godz. 10. Wstęp jest bezpłatny.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy prowadzący jest profesjonalistą?: psychologiem? lekarzem? inna specjalizacja medyczna?. Informacja o ktorą proszę jest dla mnie ważna w kontekście ewentualnego uczestnictwa w spotkaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Stefania(2020-02-17)
 • Też zaniepokoił mnie ten artykuł. .. Prosimy o szczegóły, bo z tego, co czytamy, to bardzo niejasno to brzmi. .. Czy mamy rozumieć, że Pani jest psychologiem i biologiem? Bo "psychobiologia"to enigmatyczne. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  walduśśśś(2020-02-17)
 • Myślę, że dla świętego spokoju wysłuchamy o czym będzie mowa, i żeby nie przedłużać pomilczymy na ten temat. A wątpliwości i tak pozostaną.
Reklama