UWAGA!

Czy to było kochanie?

Elbląg, Gwiazdą koncertu galowego była grupa Raz Dwa Trzy.
Gwiazdą koncertu galowego była grupa Raz Dwa Trzy.

XI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” za nami... Słowa o miłości, często pikantne, bardzo dobrze wyraziła elblążanka Magda Przybylska. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii recytacja, otrzymała też nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Elbląga. Także śpiewający elblążanie - Ewa Ostrowska i Piotr Olejnik zostali laureatami festiwalu - zajęli trzecie miejsce w kategorii piosenka artystyczna.

Tegoroczna edycja była inna niż zwykle nie tylko z racji osoby kierującej i ilości dni (przypomnę, że XI OFSS trwał aż pięć dni), ale także tekstów prezentowanych przez uczestników, którzy najczęściej wybierali współczesną prozę o miłości.
     A ta jest często dosadna, wręcz brutalna w mówieniu o miłości. Teksty Świetlickiego i Fałkiewicza (tym drugim Jarosław Zoń z Mszany Dolnej zdobył Grand Prix festiwalu), bliskie mowie potocznej, a właściwie ich interpretacje, jury uznała za godne pokazania na koncercie galowym. Choć i fragmenty powieści Wiesława Myśliwskiego z „jędrnym” słownictwem - z którymi wystąpiła wspomniana Magda Przybylska - należały do najlepszych prezentacji festiwalu.
     O miłości w sposób bardziej hmn... tradycyjny (?), czy raczej po prostu subtelny (jaka bywa ta miłość najpiękniejsza) śpiewali wykonawcy piosenki artystycznej.
     Podsumowując - festiwal był zróżnicowany, tak jak poziom uczestników, co często podkreślało jury. I delikatny, i bliski rzeczywistości. Bo chyba w dzisiejszym świecie te dwa określenia nazwać można antonimami...
     
     
Justyna Kozłowska-Dyrla
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama