UWAGA!

Dawnych wspomnień czar w Bażantarni

Elbląg, Anna Markowska,
Anna Markowska, fot. nadesłana

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wyjątkowy tegorocznego Letniego Salonu Muzycznego koncert. W projekcie „Anasong” wystąpi Anna Markowska, której w Bażantarni towarzyszyć będzie elbląski zespół w składzie: Katarzyna Matysiak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Andrzej Kurpiewski – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara, Zenon Żuk – perkusja.

W tej części koncertu usłyszymy wiecznie młode przeboje XX wieku. W drugiej części koncertu czeka nas jazzowy akcent, a to za sprawą warszawskiego zespołu „Bravado” w składzie: Maciej Strzelczyk – skrzypce, Jarosław Małys – piano (których mieliśmy okazję już poznać) oraz Paweł Puszczało – bas, Wiesław Szymański – perkusja.
       Anna Markowska - piosenkarka, ekonomistka, menedżer kultury. Z muzyką i piosenką związana od najmłodszych lat. Ukończyła Wydział Piosenki Ogniska Muzycznego w Warszawie w klasie prof. Haliny Górzyńskiej, klasyczny śpiew solowy kształciła na kursach u wybitnych profesorów Akademii Muzycznej w Warszawie m.in., Urszuli Borzdyńskiej i Jerzego Artysza. Występowała w kabarecie autorów ZAKR w Warszawie u boku takich wykonawców jak: Jonasz Kofta, Jan Pietrzak, Stefan Friedman, Jan Tadeusz Stanisławski, Irena Karel.
       Jako solistka śpiewała w Chórze Akademickim SGPiS, klubie piosenki Hades, śpiewała i tańczyła w akademickich Zespołach Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Brała udział w Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim. Jako menedżer Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie występowała wraz
       z Zespołem na licznych koncertach i festiwalach w kraju i za granicą m.in. w Turcji, Maroko, Hiszpanii, Kazachstanie, Węgrzech, Ukrainie, Litwie, Portugalii, Holandii, Bułgarii , Chorwacji.
       Reprezentowała STOART na koncercie galowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Japonii. Współpracowała i współpracuje z estradowymi zespołami rozrywkowymi takimi jak La Fiesta, Mazowszacy z Karolina, Samba. Jako menedżer kultury organizuje i prowadzi liczne koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, m. In. w teatrach Dramatycznym, Kwadrat, Żydowskim, Polskim, oraz Filharmonii Narodowej, Galerii Porczyńskich i Zamku Królewskim w Warszawie.
       Wiesław Szymański – perkusja. Rozpoczął działalność muzyczną w 1966 r. w zespole „Leniuchy”, który następnie zmienił nazwę na „Pięciu”. W 1967 r. zespół zdobył II nagrodę na drugim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej w Częstochowie. Przez kilka lat występował na statkach wycieczkowych. Pod koniec lat 90-tych grał w zespole „Zielono-Czarni” razem z Tomaszem Jaśkiewiczem, Andrzejem Freindtem, Mirą Kubasińską, Piotrem Miksem. W 2007 r. wraz z Jackiem Eysmontem i Piotrem Miksem założył Klub Dobrej Muzyki.
       Paweł Puszczało – bas. Jeden z najzdolniejszych kontrabasistów jazzowych młodego pokolenia. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. Wcześniej ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu. Występuje z czołówką polskich muzyków jazzowych. Gra na kontrabasie w autorskim zespole Warszawa Kyiv Express, który wykonuje własne kompozycje jazzowe inspirowane polską i ukraińska muzyką ludową. Jako muzyk towarzyszący występował na Festiwalu Bursztynowy Słowik w Sopocie, festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Śląskim Festiwalu Jazzowym w Katowicach, podczas rozdania Fryderyków w Fabryce Trzciny w Warszawie oraz w wielu programach telewizyjnych.
      
       Na koncert zapraszamy tradycyjnie do muszli koncertowej w Bażantarni, 4 sierpnia o godz. 17. Wstęp wolny.
      
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To dzięki ETK w wyremontowanej muszli koncertowej możemy po latach ponownie słuchać muzyki. Szkoda, że cały teren wokól, będący w gestii Ratusza pozostaje niezmieniony od 50 lat, także dziury i oświetlenie na parkingu. Dobrze, że choć elblążanie doceniają to unikalne miejsce i park Bażantarnia, w przeciwieństwie do rządzących naszym miastem.
  • co ty piszesz oświetlenie parkingu działa od około roku a i dziury zalepili około miesiąc temu ale to dzięki nowym właścicielom pobliskiej restauracji
Reklama