UWAGA!

Dzień z teatrem w Zespole Szkół nr 1

W Zespole Szkół nr 1 odbył się w minionym tygodniu turniej teatralny, w którym wystąpili młodzi aktorzy ze szkół podstawowych nr 1, 11 i 12. Relację z turnieju przysłała nam pani Barbara Magoń, nauczycielka języka polskiego Zespołu Szkół nr 1.

„Teatr, nawet amatorski, jest dobrym sposobem spędzania wolnego czasu. Mogliśmy się o tym przekonać, oglądając przedstawienia teatralne w ramach konkursu „I śmiech niekiedy może być nauką…”, zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 1 25 kwietnia.
     Młodzi adepci sztuki ze szkół podstawowych nr 1, 11 i 12 mieli okazję zaprezentować swoje spektakle, oparte na różnorodnym materiale literackim. Szkoła Podstawowa nr 12 pokazała zajmującą inscenizację wierszy Jana Brzechwy. Z racji tego, że jest wiosna, wiersze „musiały” być o miłości.
     Propozycja Szkoły Podstawowej nr 1 okazała się bardzo ambitnym przedsięwzięciem. Była to kompilacja różnych utworów Adama Mickiewicza. Przewodnim motywem inscenizacji było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Gdzie jesteś, Mickiewiczu?
     Nasza szkoła podstawowa (Szkoła Podstawowa nr 11) również sięgnęła do twórczości wieszcza. Publiczność rozbawiła współczesna interpretacja „Świtezianki” pod żartobliwym tytułem „Anka Świteź”.
     Zmagania zespołów teatralnych obserwowało szacowne jury w składzie Jolanta Tadla i Maria Makowska- Franceson - na co dzień są aktorkami Teatru im. Aleksandra Sewruka. Panie pamiętały oczywiście o rozgrzewce aparatu mowy przed występem, proponując dzieciom zabawne igraszki słowne.
     Konkurs przebiegał w przemiłej, życzliwej atmosferze, bez niezdrowej rywalizacji. Aktorzy i widzowie wspierali się nawzajem brawami i żywo reagowali na popisy sceniczne konkurencji. Poziom konkursu był tak wyrównany, a zespoły tak świetnie przygotowane, że obrady jury trwały dość długo. W końcu jednak nadeszła ta chwila…
      Jury ogłosiło wyniki i … Trzeba było widzieć te zdziwione miny, gdy pani Jolanta Tadla oznajmiła, kto wygrał: pierwsze miejsce - SP 12 (opiekunowie - Małgorzata Wojtal i Małgorzata Hamernik) i pierwsze miejsce - SP 1 (opiekun - Wojciech Karpiński), i pierwsze miejsce - SP 11 (opiekun - Izabela Marynowska). Gratulujemy wszystkim!
     Cenne nagrody ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Hannę Trybińską (radiomagnetofon oraz dwa DVD) spotęgowały radość uczestników. Nie był to jednak koniec. Wyróżniający się aktorzy otrzymali pamiątkowe książki wraz z dyplomami.
     

 


     Na zakończenie zmagań, poza konkursem wystąpili uczniowie naszego Gimnazjum nr 4 - aktorzy kabaretu „Nie Pamiętam”. Ich pokaz taneczno-muzyczny wprawił wszystkich w doskonały nastrój, a profesjonalne jury nie kryło uznania dla ich nieskrępowanej radości i swobody bycia na scenie.
     Łyżką dziegciu w beczce miodu był fakt, że nie dopisały pozostałe szkoły podstawowe, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie.
     Tym bardziej organizatorki konkursu: Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Barbara Magoń i Izabela Marynowska, dziękują wszystkim za udział.”

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama