UWAGA!

Eksperymenty w Laboratorium Mody

Elbląg, Eksperymenty w Laboratorium Mody
(fot. nadesłane)

W miniony weekend (3-5 czerwca) w Galerii EL zrealizowany został projekt „Laboratorium Mody / Fashion Lab”. Trzydniowa impreza obfitowała w moc atrakcji, i to nie tylko dla pasjonatów mody.

"Laboratorium Mody / Fashion Lab" to przedsięwzięcie na które Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki otrzymało dofinansowanie Prezydenta Miasta Elbląga w ramach zadania: „Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży”.
       Trzydniowa impreza rozpoczęła się w piątkowe (3 czerwca) popołudnie na dziedzińcu Galerii EL, gdzie odbyło się Swap Party czyli wymiana ubrań. Elblążanie mieli dodatkowo okazję skosztować specjałów kuchni wegetariańskiej, której szefową była wolontariuszka Galerii EL – Zuza Jeziorska.
       Przez całą sobotę i niedzielę młodzież uczestniczyła w dwóch warsztatach tematycznych: stylizacji, prowadzonych przez Łukasza Sabata – stylistę i analityka kolorów z Trójmiasta oraz fotografii mody, prowadzonych przez specjalistów ze studia Flashes Art - Michała Piotrowskiego – fotografa oraz Łukasza Schaba – grafika.
      

 


       Uczestnicy warsztatów zapoznali się m.in. z podstawami cyfrowej obróbki fotografii, pracą ze światłem, a także poznali szczegóły pracy przy profesjonalnej sesji modowej. Projekt zakończony został w niedzielę wieczorem fantastycznym pokazem mody przygotowanym przez uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pod kierunkiem Aleksandry Matulewicz oraz uczestniczki warsztatów stylizacji Łukasza Sabata.
      

Marta Karaś, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama