UWAGA!

Elbląg pod czujnym okiem młodych architektów. ArchitekTOUR 2014

Elbląg, Elbląg pod czujnym okiem młodych architektów. ArchitekTOUR 2014

Warsztaty cyklu Architektour to architektoniczne wydarzenie, poświęcone sztukom projektowym. Każda edycja odbywa się w nowej przestrzeni miejskiej. W tym roku znani polscy architekci oraz studenci od 23 do 27 kwietnia będą pracować w Elblągu.

Do tej pory ArchitekTOUR gościł w Kołobrzegu, Malborku i Przemyślu. W tym roku zagoszczą w Elblągu. Centrum Sztuki Galeria EL jest patronem tego wydarzenia.
      
       O warsztatach pisze Paulina Kałużna, koordynator Architektour 2014:
       „Warsztaty powstały z inicjatywy Samorządu Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Co roku studenci z największych ośrodków akademickich w Polsce spotykają się w innym mieście. Dzięki temu każda edycja to nowe wyzwania projektowe. Rok 2014 to piąta odsłona warsztatów Architektour.
       W tym roku miastem, które będzie przeżywać architektoniczne święto jest Elbląg. Organizatorzy we współpracy z Departamentem Urbanistyki i Architektury przygotowują program wydarzenia. W pomoc przy realizacji warsztatów zaangażowana jest również CS Galeria EL.
       Przez 5 dni studenci pod okiem wybitnych architektów będą opracowywać tematy, związane z przestrzenią miejską. Oprócz warsztatów program wydarzenia obejmuje: wykłady, wycieczki oraz prelekcje po to, aby uczestnicy nabyli wiedzę oraz poznali tkankę miejską Elbląga. Architektour porusza także wątki lokalne, dając mieszkańcom możliwość uczestnictwa w wykładach oraz przyglądaniu się pracy studentów.”
       Szczegółowy program wydarzenia oraz listę gości poznamy wkrótce.
       Informacje: Karina Dzieweczyńska, karina@galeria-el.pl, tel. 55 625 67 83
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama