UWAGA!

Elbląg Rocks Europa: Evermind

Elbląg, Elbląg Rocks Europa: Evermind

Kolejnym zespołem, który wystąpi na scenie w najbliższą sobotę, jest Evermind. Zespół ten już trzeci raz stanie w szranki na przeglądzie elbląskich kapel, a drugi raz na Elbląg Rocks Europa. Evermind jest jednak odświeżonym zespołem, który ma do zaprezentowania nowy materiał. Rozmawiałem z Rafałem Ewertowskim, jednym z założycieli zespołu.

Paweł Łobanowski: Zaszły pewne zmiany w Waszym zespole. Na czym konkretnie polegają i jakie były ich powody? Gra Wam się teraz lepiej czy po prostu inaczej?
     Rafał Ewertowski: Niedawno odszedł od nas nasz drugi gitarzysta, co w konsekwencji zaowocowało ewolucją czteroosobowego zespołu w trio. Gra się na pewno inaczej, biorąc pod uwagę fakt, że muszę skupiać się jednocześnie na prowadzeniu gitary rytmicznej, solowej oraz linii wokalu. Nie jest co prawda z tą zmianą łatwiej, ale uważam, że wyszła nam na lepsze. Trudne drogi są najciekawsze.
     
     Będąc przy temacie grania, to jak często i gdzie gracie koncerty? Macie jakieś ulubione miejsce, gdzie najlepiej Wam się występowało?
     Koncerty staramy się grać tak często jak tylko pozwolą nam na to nasze możliwości czasowe, bo innych ograniczeń w zasadzie nie ma. Graliśmy w kilku elbląskich klubach oraz w kilku innych miastach, jak chociażby ostatnio w Gdańsku. Koncert na Elbląg Rocks Europa będzie naszym trzecim występem na tego typu przeglądzie kapel rockowych. Póki co, najmilej chyba wspominamy atmosferę z pierwszego przeglądu kapel rockowych, który odbył się w klubie Eden i skończył się dla nas jakże miłą niespodzianką.
     
     Są takie zespoły, które od początku konsekwentnie podążają własną, świadomie obraną ścieżką, nie oglądając się na innych, i tworzą coś, co wymyka się precyzyjnemu szufladkowaniu. Jak jest z Wami?
     Każdy z członków zespołu czerpie inspiracje z różnych źródeł i przelewa je w jedną całość, jaką są nasze utwory. Na pewno nie oglądamy się na innych. Nie oglądamy się również za siebie. W Evermind wszystko idzie swoim torem. Jest to świadomie obrana ścieżka, otwarta na nowe pomysły i rozwiązania.
     
     Dzięki temu u jednych zdobywacie szacunek, a u innych... no cóż, chyba nie będziemy rozwijać wątku ograniczoności ludzkiego umysłu (śmiech).
     Myślę, że na szacunek zasługuje każda alternatywna kapela wspierająca polski rynek muzyczny, aby nie zmierzał w kierunku Dody i jej różowej twórczości.
     
     Czy często spotykacie się z przejawami zawiści?
     Niezbyt często, a nawet jeśli - i tak nie dbamy o to.
     
     Jak doszło do tego, że zagraliście w dwóch trójmiejskich klubach? Ktoś Was zaprosił czy sami ubiegaliście się o występ?
     Umówiliśmy się na spotkania z właścicielami klubów, zostaliśmy ciepło przyjęci i co tu więcej mówić - dwa koncerty już za nami i trzeci w planach, niedługo po Elbląg Rocks Europa - w Gdyńskim klubie Anawa.
     
     Macie przygotowany nowy materiał na przegląd? Czego możemy spodziewać się po nowych kawałkach?
     Owszem, znajdzie się kilka utworów, które w sposób alternatywny, progresywny i dosłowny poruszać będą kilka w nich zawartych problemów.
     
     Przegląd Muzyki Alternatywnej po raz drugi odbędzie się w Elblągu, a wszystko za sprawą inicjatywy Stowarzyszenia Elbląg Europa oraz wsparcia finansowego Urzędu Miasta. Już 9 maja o godzinie 17 rozpocznie się koncert aż dziewięciu kapel. Na pewno warto zobaczyć takie widowisko. Bilety na przegląd dostępne są w siedzibie Stowarzyszenia Elbląg Europa oraz w Galerii EL w cenie 5 złotych.
Paweł Łobanowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem straszna lipa ten evermind, nie potrfią grać to raz a wszystkie kawałki są identyczne no i ten kiepściutki wokal, moim zdaniem bez szans jest ten zespół na tle półprofesjonalnych zespołów jakie tam wystąpią. wogóle źle, że grają szczególnie po tym jak ten pietro czy petro sie przechwalał, że są najlepsi. .. .żenadka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  red.poraziński(2009-05-07)
 • hahah żenada !!! banda dzieciaków :)
 • żenada, ze nie usłyszeli, a juz zjezdzają; ) widać, ze komentarze ludzi wybitnie znających sie na muzyce; ] Evermind wystąpi z nowym materialem i z tego co wiem jest całkiem godnie:) pzdr
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wojta$(2009-05-07)
 • te- red. porazinski- z tego co wiem ten cały pietro juz z nimi nie gra to przyjdz se posłuchaj
 • ludzie, malkontenci, krytykujący wszystko poza własną d**pą, to właśnie przez Was Elbląg przechodzi taki kryzys. Młodzi się Was boją, a Wy nie robicie nic konstruktywnego, bo za bardzo jesteście zajęci podwyższaniem swojej samooceny krytykując bezpiecznie zza monitorów. Dajcie sobie spokój, najlepiej w ogóle nie wychodzcie z domów, nie uczęszczajcie na żadne przeglądy, koncerty i inne inicjatywy, bo Wam przecież i tak nic się nie podoba. A my i tak damy czadu na ERE II, ale tylko dla tych, którzy chcą się zabawić z nami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  martin s.(2009-05-07)
 • E tam, Evermind, nie nie; p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  t2wojtas(2009-05-07)
 • evermind jest za słaby żeby grać na przeglądzie, szkoda że jeszcze wogóle istnieje taka beznadziejna kapela. Lepiej by było i fajniej jakby nie grali.
 • Fakt że chłopaki wyżej sra*ą niż widzą, poza tym wokal beznadziejny. Sugeruję zmianę na tym stanowisku, oraz więcej własnych pomysłów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Doppleganger(2009-05-07)
 • co kto lubi- moim zdaniem są spoko :)
 • widze komentarze zazdrosnych dzieci, które są na tyle załosne, ze nie potrafią ani załozyc własnej kapeli i wesprzec rynku muzycznego, ani nawet podniesc poziomu elbląskiej publiki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wejder(2009-05-08)
 • t2wojtas - jeszcze nie w Californi? a do reszt pisze sie w ogole oddzielnie a nie razem :) return to gimnazjum kinderki :)
 • Myślę, że część ludzi, która o was piszę nie ma pojęcia co to jest gimnazjum, dzieciaki heh
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Splitter(2009-05-08)
Reklama