UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Orkiestra Kameralna i Muzyka Form Przestrzennych w murach CS Galerii El

 
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna i Muzyka Form Przestrzennych w murach CS Galerii El
fot. nadesłana

 Już dziś Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza słuchaczy na niezwykły koncert, podczas którego wykona utwór nawiązujący do Biennale Form Przestrzennych skomponowany przez elblążanina Cezarego Duchnowskiego.

Zamówiony utwór u Cezarego Duchnowskiego to kompozycja multimedialna z elementami performace na głos, wiolonczelę elektryczną, smyczki, media elektroniczne audio i  video. Wykonawcami partii solowych będą Agata Zubel głos, Andrzej Bauer wiolonczela elektryczna, Cezary Duchnowski media elektroniczne, Marcin Rupociński wizualizacje. Partia orkiestry powierzona zostanie Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej pod dyrekcją Marka Mosia.
       Muzyce towarzyszyć będzie interaktywna wizualizacja. Obrazy, dla których inspiracją mają być elbląskie rzeźby, będą czasami wytyczać ramy przestrzeni muzycznej innym razem  podążać za muzyką. Oprawa wizualna utworu „Muzyka Form Przestrzennych” Cezarego Duchnowskiego zakłada nawiązanie ścisłej relacji między mediami w warstwie zarówno formalnej jak i estetycznej dzieła. Realizacja tego zamierzenia możliwa będzie m.in. dzięki wykorzystaniu autorskiego oprogramowania wspomagającego translację zdarzeń dźwiękowych na gesty oraz struktury wizualne.
       Projektowany obraz będzie składał się z warstw generowanych w czasie realnym oraz  przetworzeń wcześniej zarejestrowanych sekwencji video. Kompozycja ma w dużym stopniu wykorzystywać nowe technologie na rzecz synkretyzmu sztuk. Przedsięwzięcie ma też aspekt edukacyjny poprzez penetracje procesów interakcji między mediami, a także popularyzację sztuki konstruktywistycznej, będącej źródłem inspiracji.
      
       W programie:
       Muzyka Form Przestrzennych kompozycja multimedialna z elementami performance na głos, wiolonczelę elektryczną, smyczki, media elektroniczne audio i video.
       D. Szostakowicz Symfonia kameralna op. 110 bis oprac. VIII Kwartetu smyczkowego cmoll przez Rudolfa Barszaja (1967).
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
      
       Koncert „Muzyka Form Przestrzennych” - 6 września 2013 r., Centrum Sztuki Galeria EL
       Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy)
       Otwarta próba generalna, godz. 13:00
       Bilety: 5 zł
      
      
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o. Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa. Sponsorzy Wspierający: Meble
       Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o.
      
       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama