UWAGA!

Elblążanie śpiewają ku pamięci Jana Pawła II

Z inicjatywy Łukasza Geska powstał nowy zespół - Religion. Właśnie ukazała się ich wersja piosenki dedykowanej pamięci Jana Pawła II.  Dzisiaj (18 maja) mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły.   

Piosenkę skomponował nieżyjący już kompozytor Romuald Lipko, klawiszowiec zespołu Budka Suflera. Elbląscy wokaliści postanowili uczcić pamięć Jana Pawła II oraz kompozytora utworu i nagrali swoją wersję piosenki. Jedną z wokalistek jest Agnieszka Lach, która wspólnie z Łukaszem uczestniczyła w programie Bitwa na głosy. 

- Cały projekt jest bardzo spontaniczny, ale jest też większą częścią. Religion pracuje właśnie nad swoją pierwszą płytą. Autorem wszystkich utworów jest Łukasz Gesek, który jest też pomysłodawcą nowego zespołu. Nowe utwory utrzymane będą w klimacie muzyki pop-rock. Teksty nawiązywać będą do Boga, będą skłaniać do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem. Będzie to płyta bardzo emocjonalna i osobista. Jest to duże przedsięwzięcie pokazujące, że muzyka religijna może być tworzona z pasją i profesjonalizmem - mówią twórcy zespołu. 

Płyta zwierać będzie również czytania biblijne w formie słuchowiska, w sumie będzie to około dwudziestu utworów. Zespół przygotowuje się do nagrania teledysków. 

 

 

 

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama