UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejskie Dni Dziedzictwa trwają, przyjaciół przybywa

 
Elbląg, Europejskie Dni Dziedzictwa trwają, przyjaciół przybywa
(fot. nadesłana)

Niezwykły efekt przyniosła Muzeum Archeologiczno-Historycznemu ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa w Elblągu. Ciepłe słowa minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzaty Omilanowskiej, skierowane publicznie pod adresem naszej instytucji, natychmiast zaowocowały setkami zwiedzających.

Większość gości wprost deklarowała: „Pani minister kazała zobaczyć”. Gremialna odpowiedź elblążan, spontaniczna reakcja i okazywane pozytywne emocje upewniły nas, że mieszkańcy Elbląga lubią nasze miasto oraz są zainteresowani jego barwną historią.
       Nie zabrakło innych, ciepłych akcentów. Darczyńcom muzeum serdeczne podziękowania złożyli osobiście pan wicemarszałek Sejmiku Jacek Protas i pani wicewojowoda Grażyna Kluge; w otwarciu Sali Kaspra Bekiesza towarzyszył nam niezmiennie życzliwy przewodniczący Rady Miasta Jerzy Wilk.
       I jakby tego było mało, dzisiejszy poranek rozjaśnił nam wiceminister kultury Piotr Żuchowski – inicjator inauguracji ogólnopolskich EDD w Elblągu. Ku naszemu zaskoczeniu przyjechał specjalnie, by podziękować pracownikom nie tylko za zaangażowanie w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, ale też za codzienną pracę na rzecz jego odzyskiwania. Oczywiście nie omieszkał obejrzeć nowych ekspozycji. Utwierdził nas w przekonaniu, że to, co robimy ma wartość i nawet w Warszawie jest wyraźnie dostrzegane. Na dowód – pisemne podziękowania dla pracowników Muzeum: Wiesławy Rynkiewicz-Domino, Małgorzaty Gizińskiej, Piotra Adamczyka, Agnieszki Sławińskiej, Stanisława Czuby, Andrzeja Szwemińskiego i Przemysława Wiśniewskiego. Było kameralnie, serdecznie; po prostu... przyjacielsko.
       Europejskie Dni Dziedzictwa trwają nadal, zatem wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli muzealnych ekspozycji i filmu holograficznego oraz tych, którzy widzieli i czują niedosyt, serdecznie zapraszamy. W najbliższy weekend wstęp bezpłatny, zaś 26 września, w sobotę, od godz. 9 do 16 piknik turystyczno-historyczny. Będziemy świętować obchody Światowego Dnia Turystyki i kończyć obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.
      

       Patronat medialny nad Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Sympatyczne, że zauważono działania w Elblągu na rzecz kultury, a 25- go o ile wiem w Ostródzie uroczysta Wojewódzka Inauguracja Roku Kultury i wręczanie odznak przez w-ce Ministra Piotra Żuchowskiego
Reklama