UWAGA!

Fakiry: było deszczowo i biesiadnie

 
Elbląg, Fakiry: było deszczowo i biesiadnie
(fot. Anna Dembińska)

Pogoda nie dopisała, ale publiczność nie zawiodła kapeli podwórkowej „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego, która w niedzielę zagrała w muszli koncertowej w Bażantarni. Na początek zabrzmiała piosenka o Elblągu. Zobacz zdjęcia.

To już drugi wakacyjny koncert zorganizowany w ramach XVIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2015. Deszcz nie odstraszył elblążan, którzy licznie przybyli do Bażantarni. Kryjąc się pod parasolami i drzewami wsłuchiwali się w rytm wesołej, biesiadnej muzyki. Dziś bohaterem wieczoru była kapela podwórkowa „Fakiry”, która przywitała mieszkańców naszego miasta piosenką o… Elblągu: „No bo Elbląg to właśnie jest Elbląg, niczego takiego nie ma w żadnym kraju, jedynego w swoim rodzaju. No bo Elbląg to jest to!” I już na wstępie zaskarbiła sobie sympatię publiczności.
       Kapela „Fakiry”, która w przyszłym roku będzie świętować swoje czterdziestolecie, może poszczycić się bogatym dorobkiem artystycznym. To najbardziej utytułowana kapela wśród obecnie działających w kraju, a na jej repertuar składają się piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, przywar i uroków życia. Stylistycznie nawiązuje do muzyki folkloru miejskiego. Podczas koncertu w Bażantarni zaprezentowała swoje najnowsze, pełne miłości i optymistycznego przesłania utwory pochodzące z płyty „Muzyka mnie trzyma”. Było o nieszczęśliwej miłości: „Czy dziś czy jutro, to się stać musiało. Ta miłość się rozpłynie, jak rozpłynie się wiosenna mgła. Tylko mi po Tobie pozostanie, tęsknota i żal”.

  Elbląg, Fakiry: było deszczowo i biesiadnie
(fot. AD)

Nie zabrakło także piosenki biesiadnej: „Graj muzyczko, graj wesoło”, „Nicolo, Nicolo, Nicolino, tak w dzielnicy mej wszyscy wołają mnie, każdy chętnie zaprasza na wino, każdy do mnie serdecznie uśmiecha się ”, „Ty masz w sobie to coś, ja znam cię na wskroś, ty masz jakiś czar, co w serce się wdarł” - śpiewał wesoło wokalista zespołu Marek Doleciński.
      
       Kolejny koncert
w ramach XVIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2015 już w najbliższą niedzielę, kiedy to wystąpi Acoustic Klezmers. Początek o godz. 17.
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni

      
mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama