UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Festiwal „Żydowskie motywy” - pokazy pofestiwalowe

Elbląg, Festiwal „Żydowskie motywy” - pokazy pofestiwalowe

Przez wszystkie listopadowe piątki będziemy prezentować w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida filmy w ramach pokazów pofestiwalowych 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. W piątek 7 listopada o godz. 18 w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha pokażemy dwa filmy dokumentalne: „Holocaust – klej do tapet?” oraz „Nigdy nie zapomnij kłamać”. Wstęp wolny.

Międzynarodowy festiwal Żydowskie Motywy jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Festiwal ma na celu pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promowanie idei tolerancji i wielokulturowości.
       - Chcemy zainteresować festiwalową publiczność tematyką dotyczącą tożsamości i doświadczenia żydowskiego na przestrzeni dziejów, przechowaniem dorobku kultury i tradycji jako źródła cywilizacji judeo-chrześcijańskiej - poprzez ekspresję artystyczną w sztuce filmowej. - mówią twórcy Festiwalu
      
       Program pokazów:
       7 listopada godz. 18
       „Holocaust – klej do tapet?”, reż. Mumin Shakirov (Rosja, 2013, 56’)
       Nagroda Specjalna na MFF Stalker (Moskwa, 2013)
       „Nigdy nie zapomnij kłamać”, reż. Marian Marzyński (USA, 2013, 56’)
      
       14 listopada godz. 18
       „Pani spod szóstki”, reż. Malcolm Clarke (Kanada/USA/UK, 2013, 39’)
       Oscar dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego (2014)
       „Piętno?”, reż. Marti Sans, (Hiszpania, 2012, 73’)
       Pierwsza Nagroda za najlepszy długometrażowy dokument na Żydowskim Festiwalu Filmowym w Punta del Este (Urugwaj, 2013)
      
       21 listopada godz. 18
       „Myśląc o Auschwitz”, reż. Assaf Machnes, (Izrael/Polska/UK, 2013, 16’)
       Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Żydowskim Festiwalu Filmowym w Jerozolimie, Nagroda ARTE na Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Filmowym w Monachium (2013), Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego na FF w Quinta Praia (2013), Najlepszy film krótkometrażowy na Młodzieżowym Międzynarodowym Festiwalu Mediów Youki (Niemcy, 2013), Wyróżnienie Specjalne na MFF Molodist (Kijów, 2013)
       „Żydowski kardynał”, reż. Ilan Duran-Cohen, (Francja, 2013, 97’)
       Nagroda publiczności dla najlepszego filmu fabularnego na Żydowskim Festiwalu Filmowym w Bostonie (2013, Nagroda SIGNIS na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo (2013), Grand Prix na Festiwalu w Luchon (2013), Nagroda Złotego Ptaka za najlepszy dramat telewizyjny na Międzynarodowym Festiwalu w Seulu (2013)
      
       28 listopada godz. 18.
       „Ojciec i syn”, reż. Paweł Łoziński, (Polska, 2013, 54’)
       Nagroda Specjalna Jury na 7. MFF Cinema Verite (Teheran, 2013), Grand Prix za Najlepszy Film Dokumentalny na 20. MFF Listapad (Mińsk, 2013), Nagroda św. Jerzego za Najlepszy Film Dokumentalny na 35. MFF w Moskwie (2013), Srebrny Róg na 53. Krakowskim FF (2013), Grand Prix Biała Kobra na Festiwalu Człowiek w zagrożeniu (Łódź, 2013), Złote Grono na 42. Lubuskim Lecie Filmowym (Łagów 2013);
       „Regina”, reż. Diana Groó, (Niemcy/Węgry/UK, 2013, 64’)
       Nagroda LIA na Festiwalu Filmowym w Jerozolimie (2013), Grand Prix na MFF Sztuk Kulturalnych w Szolnok (Węgry, 2013), Nagroda Węgierskich Krytyków Filmowych (2014)
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama