UWAGA!

Film Club Lab, czyli warsztaty tworzenia filmów

2019-08-22
10:21
 
Elbląg, Film Club Lab, czyli warsztaty tworzenia filmów
(fot. nadesłana)

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury w Pasłęku zapraszają na premierowy pokaz krótkich filmów stworzonych w czasie warsztatów Film Club Lab. Pokaz odbędzie się dnia 23 sierpnia 2019 roku o godz. 11 w Pasłęckim Ośrodku Kultury.

Film Club Lab to warsztaty filmowe dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, realizowane w ramach projektu FilmNet – South Baltic Film and Culture Network, w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.
       - FilmNet to projekt międzynarodowy, którego liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Projekt łączy instytucje i organizacje ze Szwecji, Niemiec, Litwy i Polski, działające na polu edukacji filmowej. Jednym z kluczowych elementów współpracy jest właśnie wymiana doświadczeń w tym zakresie – dodaje dyrektor CSE „Światowid”.
       W trakcie krótkiego pokazu będzie można obejrzeć efekty pracy dzieci z pasłęckiej Świetlicy „Promyk”, które w dniach od 19 do 22 sierpnia tego roku uczestniczyły w warsztatach Film Club Lab. Warsztaty prowadził Sławomir Witek, doświadczony edukator filmowy, we współpracy z koordynatorami projektu z CSE „Światowid” oraz instruktorami ze świetlicy.
       Idea warsztatów opiera się na modelu szwedzkich Film Clubs, gdzie dzieci i młodzież przy wsparciu instruktorów i przy użyciu aplikacji Imovie tworzą własne, amatorskie filmy. Oprócz produkcji filmów poznają elementy historii kinematografii, języka i analizy filmowej. Taką możliwość miały też dzieci w Pasłęku, a jakie są tego rezultaty, zobaczyć będzie można na dużym ekranie.
      

 


      


      
       Projekt FilmNet- South Baltic Film and Culture Network realizowany jest w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.
      
      
       ---------------------materiał promocyjny-------------------
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama