UWAGA!

Filmowa uczta dla dzieci

 Elbląg, Filmowa uczta dla dzieci

Kino Dzieci to przegląd najlepszych produkcji nakręconych w ostatnich latach dla młodych widzów. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 4-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Konkursowej projekcje odbędą się od 26 września do 4 października w Kinie Światowid.

Widownia Kina Dzieci, od startu festiwalu w 2014 do dziś, rozrosła się do ponad dwudziestu miast w Polsce. Publiczność każdej edycji zapoznaje się z międzynarodowymi produkcjami nominowanymi w Konkursie Głównym, które nie trafiły jeszcze do szerokiej dystrybucji. Pełen program, pogrupowany w sekcje, prezentowany jest w Warszawie i we Wrocławiu, zaś najważniejsza z sekcji, czyli Konkurs główny prezentowany jest również w pozostałych ok. dwudziestu festiwalowych miastach, w tym w Elblągu. Najlepszy film otrzyma nagrodę Kwiatu Paproci – przyznawaną przez widzów z całej Polski.

W najbliższy weekend 26-27 września, uczestnicy wydarzenia w Kinie Światowid obejrzą – m.in. szpiegowskie intrygi ("Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Rabuś z pociągu", „Tarapaty 2”), nieprawdopodobne opowieści o przyjaźni („Binti”, "Ella Bella Bingo" czy "Fritzi - przyjaźń bez granic"). Natomiast w kolejnym tygodniu (3-4 października) – najmłodsi widzowie, za sprawą przygód niesamowitych bohaterów dowiedzą się jak walczyć ze stereotypami, uprzedzeniami, jak ważna jest wzajemna pomoc i współpraca. Pretekstem do poruszenia tych ważnych tematów, będą pełne humoru filmy – „Halvdan- Prawie wiking”, "Szczęściara", "Wszyscy za jednego" czy „Filonek Bezogonek”.

Więcej informacji o filmach oraz szczegółowy harmonogram projekcji znajduje się na stronie kina.

Aleksandra Bielska, CSE Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama