UWAGA!

Filmowe hity wracają na życzenie widzów

 
Kadr z filmu "Carte Blanche"
Kadr z filmu "Carte Blanche" (fot. materiały dystrybutora)

„Carte Blanche” i „Ziarno Prawdy” – to filmy, które w najbliższy weekend ponownie zagoszczą na ekranach Kina „Światowid”. – Na życzenie widzów, od 20 do 22 lutego, znajdą się w naszym repertuarze – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina.

Andrzej Chyra i Robert Więckiewicz. Ten pierwszy, oczywiście tylko w filmie „Carte Blanche”, ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Ten drugi jest prokuratorem, który wspólnie z policjantami musi nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.
       - Dwie zupełnie różne fabuły, ale obie ciekawe i godne obejrzenia – przyznaje Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. – Film „Carte Blanche” inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. To poruszająca historia nauczyciela z liceum..
       Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury.
       - Z kolei „Ziarno Prawdy” to kryminał, którego akcja rozgrywa się w Sandomierzu, gdzie zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób, w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny… Intryga w tym filmie naprawdę wciąga - dodaje Natalia Klonowska.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...