UWAGA!

Gala w MDK

We wtorek 17 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się koncert galowy, kończący i podsumowujący pracę młodych artystów uczęszczających na zajęcia do MDK-u w roku szkolnym 2007/2008.

- Młodzi przedstawili to, co lubią i dla tych, których lubią, bo licznie dopisały rodziny i przyjaciele wychowanków MDK - mówi Marta Makowska. - Wystąpili ci najmłodsi i trochę starsi, ci stremowani i ci „na luzie”, ci, którzy ze sceną są już bardzo obyci i debiutanci, dla których wczorajsze wydarzenie miało tym większą rangę.
     Swoje talenty zaprezentowali gitarzyści z sekcji Gitary Klasycznej Grzegorza Holeniewskiego i Rafała Wawrzyka, Zespół Muzyki Dawnej prowadzony przez Ryszarda Skotnickiego i Marcina Skotnickiego. Wystąpiły zespoły muzyczne, w tym również zespół młodzieży niepełnosprawnej „Nietutejsi”, który przygotował Szymon Zuehlke, a także „Szalone Małolaty” i „Na cztery czwarte”, szkolące się pod okiem Katarzyny Panicz. Zespół teatralny prowadzony przez Wojciecha Karpińskiego wystąpił z wyreżyserowaną przez niego sztuką „Dobre serce”. Podczas koncertu zostały wręczone dyplomy i nagrody Agacie Orzechowskiej i Mai Tomaszewskiej - laureatkom Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dziecięcej „Ekologia duszy”. Dziewczynki uczęszczają do Pracowni Plastycznej Piotra Romanowskiego.
     

 


     - Wszyscy wykonawcy pokazali coś innego, oryginalnego, swojego. Jedno jest pewne - wczorajszego wieczoru w MDK było bardzo słonecznie, bardzo gorąco i to nie tylko za sprawą pogody - opowiada Marta Makowska. - Wszyscy młodzi artyści zostali uhonorowani dyplomami za szczególne osiągnięcia w kształtowaniu umiejętności muzycznych i reprezentowaniu MDK na terenie miasta i województwa. Wczorajsza impreza była też doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim tym, którzy wspierali finansowo, a także byli zaangażowani w życie artystyczne MDK. Również było za co dziękować rodzicom uroczych pociech. Koncert, który skończył się przed godz. 21, był uroczystym zakończeniem zajęć w roku szkolnym 2007/2008. Nasze „gwiazdy” rozpoczęły zasłużone wakacje, aby w nowym roku szkolnym, z nowymi siłami i pomysłami, mogły rozwijać swoje talenty.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama