UWAGA!

Graficzny atak "pod chmurką"

 
Elbląg, Co by tu zmalować?
Co by tu zmalować? (fot. AD)

Ideą tego pomysłu jest prawdziwa walka, ale bez używania pięści. Jedyną bronią są pędzle, kredki, ołówki i płótno, bo liczy się to, jak ktoś zawładnie wyobraźnią publiki. A ta, zjawiła się pod Bramą Targową specjalnie, ale także trochę przypadkiem. Trzecia, ale pierwsza "pod chmurką", edycja Grafataku za nami. Zobacz więcej zdjęć.

Na wykonanie dzieła, które spodoba się publice mieli trzy godziny. Kiedy wybiła godzina "zero" chwycili pędzle w dłoń i ruszyli do ataku, a właściwie Grafataku. Tym razem uczestnicy musieli zmierzyć się z "procentami" - taki bowiem wylosowano temat. W trzeciej edycji wczorajszego (26 lipca) Grafataku rękawicę podjął Goriozo, który postanowił na pojedynek wyzwać zwyciężczynię poprzedniej edycji - Samirę. Po raz pierwszy artyści spotkali się nie w przestrzeni klubu Mjazzga, a "pod chmurką". 
       Goriozo publiczności zaproponował wariację na temat tego, co dzieje się chwilę "po", była więc muzyka, nuty, a także lekka nuta napojów wyskokowych. Natomiast Samirita do tematu podeszła z zupełnie innej strony - do widzów uśmiechnęło się sto procent wieprzowiny. O tym, kto wygra decydowała jak zawsze publiczność, która swój werdykt wydała za pomocą podniesionej karteczki. Jeśli komuś spodobała się praca Samirity - podnosił czerwony kartonik, jeśli Gorioza - biały. I tak decyzją widowni zwyciężyła Samirita, która uroczo przyznała, że wygraną zamierza przeznaczyć dokładnie na taki sam temat, jaki został wylosowany. 
       Jak to mówią "do odważnych świat należy", dlatego też organizator bitwy czyli Stowarzyszenie Kulturalne "Co jest?" już teraz zaprasza wszystkich chętnych do zmierzenia się z niepokonaną dotąd Samiritą. Następna bitwa już 23 sierpnia, a zgłoszenia można wysyłać na adres: skcojest@gmail.com.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama