UWAGA!

Herbuś i Mroczek zatańczą na „Baltic Cup”

Elbląg, Edyta Herbuś i Marcin Mroczek
Edyta Herbuś i Marcin Mroczek (fot. www.eurowizja.com )

Tancerka Edyta Herbuś i aktor Marcin Mroczek zatańczą podczas ostatniego dnia (19 października, niedziela) Międzynarodowego Turnieju Tańca „Baltic Cup”. Zaprezentują układ, który dał im zwycięstwo w drugiej edycji konkursu tańca Eurowizji.

W konkursie tańca Eurowizji, którego finał odbył się 6 września w Glasgow, wzięli udział przedstawiciele 14 państw. Każdą parę tworzyli profesjonalny tancerz lub tancerka i gwiazda z danego kraju. Wykonywali choreografię nie dłuższą niż dwie minuty, w której musiały się znaleźć elementy tańców towarzyskich - standardowych lub latynoamerykańskich.
     Nasz kraj reprezentowali Edyta Herbuś w parze z Marcinem Mroczkiem. Zatańczyli choreografię z wykorzystaniem elementów rumby, cha-chy i tańca nowoczesnego, która przyniosła im spektakularne zwycięstwo.
     Już w niedzielę 19 października Edyta Herbuś i Marcin Mroczek zaprezentują ten układ taneczny publiczności Międzynarodowego Turnieju Tańca „Baltic Cup”.
     Przypomnijmy, w tym roku odbędzie się już IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup". Do Elbląga zawitają najlepsi tancerze, tańczący tańce standardowe i latynoamerykańskie. Festiwal Tańca rozpocznie się 17, a zakończy 19 października. Areną sportowych zmagań stanie się Centrum Biznesowo - Sportowe przy Al. Grunwaldzkiej. Współzawodnictwo oceniać będzie międzynarodowe jury.
     Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie: www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.
     ***
     Tylko do 12 października trwać będzie promocja biletów dla elblążan. Bilety w cenie 15 złotych (na trybuny) można nabyć w kasie kina Światowid. Ich ilość jest ograniczona. Na każdy dzień do sprzedaży promocyjnej przeznaczonych jest po 1000 biletów. Po zakończeniu promocji lub wyczerpaniu limitu promocyjnych biletów, będą one kosztować będą 30 złotych.
     Organizatorami imprezy są: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu, Międzynarodowa Federacja Tańca Sportowego /IDSF/, Polskie Towarzystwo Taneczne, Stowarzyszenie Jantar oraz Federacja Tańca Sportowego.
     Sponsorem Głównym festiwalu jest Grupa LOTOS SA.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama