UWAGA!

„Idylliczność” w cyklu Elbląg Plastyczny

 Elbląg, „Idylliczność” w cyklu Elbląg Plastyczny

W kameralnej przestrzeni Galerii Laboratorium w Centrum Sztuki Galeria EL wkrótce obejrzeć można będzie wystawę prac Katarzyny Smei-Skulimowskiej zatytułowaną „Idylliczność”. Na jej wernisaż zapraszamy serdecznie w czwartek 14 października o godz. 18:00

Wystawa „Idylliczność” jest wybiórczym spojrzeniem na twórczość Katarzyny Smei-Skulimowskiej. Obrazy na niej prezentowane świadomie zostały dobrane w sposób, który nie stawia w roli pierwszoplanowej charakterystycznych dla malarstwa artystki postaci, takich jak np.: Pierrot, Wędrowiec, Uliczny Artysta. Niemniej jednak wszystkie prace odzwierciedlają szczególny poetycko-malarski, baśniowy, klimatyczny i odrealniony świat Katarzyny Smei-Skulimowskiej, który niewątpliwie jest jej znakiem rozpoznawczym. Jak twierdzi sama artystka, malarstwo to dla niej „wspaniała zabawa w tworzenie, to radość i przyjemność kreowania świata na kawałku płótna”. Zapraszamy Państwa do poznania i zgłębienia tego szczególnego świata.

 

Katarzyna Smeja-Skulimowska – malarka, pedagog, nauczyciel i instruktor kształcenia plastycznego, animator kultury, od lat pracująca i tworząca w Elblągu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, pedagogikę na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.
       Od wielu lat zajmuje się edukacją plastyczną młodzieży i osób dorosłych oraz własną działalnością twórczą. Uprawia malarstwo sztalugowe we własnej pracowni. Stosowane techniki to olej, akryl, tempera i pastel. Maluje obrazy, tworzy ilustracje i prace graficzne.

„Idylliczność” Katarzyna Smeja-Skulimowska – Galeria Laboratorium
       Wernisaż wystawy: 14 października 2021 godz. 18:00
       wystawa czynna do 02 stycznia 2022
       kuratorka wystawy: Joanna Mierzejewska

Centrum Sztuki Galeria EL

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama