UWAGA!

Interpretacja rzeczywistości w Światowidzie

 Interpretacja rzeczywistości w Światowidzie
(fot. nadesłana)

Harmonia kompozycji, przenikające kolory i światło wymykające się próbom opisu to elementy, które odnajdziemy w pracach malarskich Siergieja Szemieta. Wystawa jego prac otwarta będzie już w sierpniu w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wernisaż malarstwa Siergieja Szemieta „Interpretacja rzeczywistości” odbędzie się we wtorek 1 sierpnia 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.
       Obrazy malarskie Siergieja Szemieta cechuje wysoki poziom artystyczny, ale przede wszystkim silny indywidualizm twórczy. Drogę poszukiwania sposobu wyrazu artysta ma już za sobą. Na obrazach odnajdziemy szczegółowo dopracowane formy, które przekazują treść. Malarz łączy wrażliwe ukazanie tematu z fachowym warsztatem. Poprzez świadome użycie koloru, światła i kompozycji artysta buduje nastrój absolutu.
       Siergiej Szemiet urodził się w Oszmianie (woj. grodzieńskie, Białoruś). W 1986 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyki i Malarstwa w Mińsku. Następnie podjął naukę w Studium Sztuk Pięknych im. A.K. Glebowa w Mińsku. Od 1995 roku uczestniczy w grupowych i indywidualnych wystawach oraz krajowych i międzynarodowych plenerach artystycznych. Część prac twórczych artysty znajduje się obecnie w kolekcji Współczesnego Muzeum Sztuki Białorusi w Mińsku, w filii Narodowego Muzeum Malarstwa w Mińsku, w Białoruskim Centrum Historii i Kultury w Holszanach, Muzeum Archidiecezji Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, jak również w prywatnych kolekcjach na Białorusi, Litwie, w Rosji, Polsce, Izraelu, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
       Od 1999 roku jest członkiem Białoruskiego Związku Malarzy. W latach 2006-2007 został stypendystą VI edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej "Gaude Polonia". Od 2008 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Historii i Kultury PAT w Krakowie. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
       Wystawa będzie dostępna do 19 września. Wstęp wolny.
Paula Załuska, CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)