UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Interpretacja rzeczywistości w Światowidzie

Interpretacja rzeczywistości w Światowidzie
(fot. nadesłana)

Harmonia kompozycji, przenikające kolory i światło wymykające się próbom opisu to elementy, które odnajdziemy w pracach malarskich Siergieja Szemieta. Wystawa jego prac otwarta będzie już w sierpniu w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wernisaż malarstwa Siergieja Szemieta „Interpretacja rzeczywistości” odbędzie się we wtorek 1 sierpnia 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.
       Obrazy malarskie Siergieja Szemieta cechuje wysoki poziom artystyczny, ale przede wszystkim silny indywidualizm twórczy. Drogę poszukiwania sposobu wyrazu artysta ma już za sobą. Na obrazach odnajdziemy szczegółowo dopracowane formy, które przekazują treść. Malarz łączy wrażliwe ukazanie tematu z fachowym warsztatem. Poprzez świadome użycie koloru, światła i kompozycji artysta buduje nastrój absolutu.
       Siergiej Szemiet urodził się w Oszmianie (woj. grodzieńskie, Białoruś). W 1986 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyki i Malarstwa w Mińsku. Następnie podjął naukę w Studium Sztuk Pięknych im. A.K. Glebowa w Mińsku. Od 1995 roku uczestniczy w grupowych i indywidualnych wystawach oraz krajowych i międzynarodowych plenerach artystycznych. Część prac twórczych artysty znajduje się obecnie w kolekcji Współczesnego Muzeum Sztuki Białorusi w Mińsku, w filii Narodowego Muzeum Malarstwa w Mińsku, w Białoruskim Centrum Historii i Kultury w Holszanach, Muzeum Archidiecezji Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, jak również w prywatnych kolekcjach na Białorusi, Litwie, w Rosji, Polsce, Izraelu, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
       Od 1999 roku jest członkiem Białoruskiego Związku Malarzy. W latach 2006-2007 został stypendystą VI edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej "Gaude Polonia". Od 2008 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Historii i Kultury PAT w Krakowie. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
       Wystawa będzie dostępna do 19 września. Wstęp wolny.
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...