UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak wyskoczyć z wyścigu szczurów

 
Elbląg, Jak wyskoczyć z wyścigu szczurów
(fot. Anna Dembińska)

Niedzielny Letni Salon Muzyczny minął w znakomitych nastrojach, mimo że tytuł sztuki wystawianej w muszli koncertowej optymistycznie nie brzmi. Ale jak się nie cieszyć, kiedy aktorzy znakomici, remont muszli koncertowej coraz bliżej, a pobliska restauracja Myśliwska właśnie otworzyła się po remoncie. Zobacz zdjęcia.

"Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę"  to współczesna sztuka o młodych, którzy poświęcają wszystko karierze zawodowej, a jej autorka Anna Burzyńska inspirowała się prawdziwymi danymi, które pojawiły się w mediach na temat fali samobójstw wśród młodych biznesmenów. 

Klara i Nikodem mają pierwszą od dłuższego czasu wolną niedzielę, podczas której po raz pierwszy zaczynają tak naprawdę ze sobą rozmawiać. Oboje uwierzyli w trwałość swoich błyskotliwych karier, a nawet w swoją genialność na trudnym rynku zawodowym, gdzie dziesiątki i setki nim podobnych, walczą między sobą o coraz lepsze samochody, imponujące  gabinety, telefony komórkowe, członkostwo w elitarnych klubach, mieszkania w ekskluzywnych osiedlach, a nade wszystko o prestiż u... samych siebie. Wierzą bowiem w swą inność i szczęśliwy los. Nie są przygotowani na porażki, a one nadchodzą i wywracają dotychczasowy wyścig szczurów do góry nogami, choć sami bohaterowie nie potrafią się do tego nawzajem przyznać. 

Co z tego wynikło, przekonali się wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się na kolejne spotkanie z cyklu Letni Salon Muzyczny, którego organizatorami są Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. A. Sewruka. W spektaklu, przygotowanym w formie "sceny przy stoliku", zagrali przedstawiciele młodego pokolenia elbląskich aktorów. W roli Klary - Magdalena Bocianowska, w roli Nikodema - Piotr Szejn, a narratorem była Monika Łyżwa.

 

Prawa autorskie do sztuki "Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę" reprezentuje w Polsce Agencja ADIT w Warszawie

 

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner; Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso oraz RMF Classic - współpraca redakcyjna

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama