UWAGA!

Jazz i blues w Galerii EL

Elbląg, Wczoraj w bluesowe klimaty wprowadziła publiczność Wandy Johnson i The Shrimp City Slim Band
Wczoraj w bluesowe klimaty wprowadziła publiczność Wandy Johnson i The Shrimp City Slim Band (fot. rp)

W Galerii EL trwa Lato Jazzowo - Bluesowe. Wczoraj (15 lipca) odbył się koncert w wykonaniu Wandy Johnson i The Shrimp City Slim Band. W kolejną środę wystąpi polsko-ukraińska formacja ShockolaD + PL

Grupa ShockolaD (fot. niżej)  powstała w czerwcu 2004 r. Jej muzycy płynnie poruszają się w estetyce jazzu, funki, etno i elektro. Ta wybuchowa mieszanka jest już dobrze znana na Ukrainie, ale nie tylko, bowiem zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, w tym tak prestiżowych jak Jazz Bez, Metro Jazz czy Chilli Jazz w Krakowie.
       Z Krakowem Shockolad łączy jeszcze jeden element, a mianowicie wspólny projekt ukraińsko- polski. Po pobycie w Polsce w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury Polski "Gaude Polonia" zespół nawiązał współpracę ze znanymi polskimi muzykami - Michałem Jarosem (kontrabas) i Tomaszem Dąbrowskim (trąbka). Wynikiem tej współpracy jest nagrana płyta "Number one", seria koncertów w Polsce i na Ukrainie, a także dodanie do nazwy zespołu końcówki "PL".
       Wspólny materiał wydany na płycie łączy w sobie muzykę ludową zakorzenioną w tradycji ukraińskiej z doświadczeniami polskiego jazzu oraz fascynację artystów nurtem world music.
      

 


       Koncert odbędzie się 22 lipca o godz. 19.
       Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Galerii EL. Rezerwacja telefoniczna 055 232-53-86.
      
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • świetna jednozdaniowa recenzja koncertu środowego, - odbył się.
 • Masz rację - się odbył. Przez pierwsze kilka utwrów mikser tak ustawił wysokie tony, że rozwalało bębenki w uszach. potem było lepiej. Solistka super nie podlega dyskusjii. Co do zespołu, to wystarczy skonfrontować odczucia z przed dwóch tygodni z ostatnim koncertem środowym. Wg mnie poprzednio byli artyści, a teraz ciężko pracujący rzemieślnicy. Oprócz klawiszowca, reszta "pracowała na chleb".
 • Najgorsze było nagłośnienie, nie wykonawcy. Tragedia, za głosno, za wysoko, zły podział na instrumenty-tylko piano było po ludzku, to i chwalicie. Przecież tam jest wspaniała akustyka, czy ci panowie od konsolety nie mają dużych ubytków słuchu ?? Co na to szef Galerii?? Jazzfan, nie głuchy.
 • Kolejny raz nagłośnienie do du. .. .. żej korekty.
 • Jedynie utwory spokojne i bardzo „ bluesowe” brzmiały przyzwoicie. Gdy tempo i aktywność wokalna rosły, przyjemność odbioru znacząco malała. Proponuję w głosowaniu wśród publiczności po koncercie ustalać wysokość wynagrodzenia dla ludzi odpowiedzialnych za nagłośnienie (dla uściślenia: wielkości jakie mogłaby przyjąć wartość wynagrodzenia byłyby z przedziału od -100% do 100% ich „ nominalnej” stawki).
 • Racja Galeria EL to piękne miejsce pod względem akustycznym, ale nie nadaje się do nagłaśniania imprez z wieloma instrumentami grającymi dynamicznie i głośno jak perkusja czy gitara elektryczna, dlatego że dźwięk zostaje "zabity" przez 4,8s pogłosu, co było widoczne podczas szybkich utworów gdzie pogłos nie pozwalał na czytelność przekazu dźwiękowego, zaś w utworach balladowych można było się w miarę lepiej delektować muzyką. Niestety fizyki nawet najlepszy realizator nie przeskoczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyrozumiały(2009-07-21)
 • Silny pogłos jest od za dużego natężenia dźwięku pierwotnego: jeszcze jeden argument za ściszeniem. A konsoleta ma być po ludzku, mniej więcej w środku słuchających, ze sprawdzeniem co się dzieje w pierwszym rzędzie! To nie Bulwar Augusta !
Reklama