UWAGA!

Jazzowa pobudka w mieście

 
Elbląg, Na odwiedzających wernisaż czekał okazały jazzowy tort
Na odwiedzających wernisaż czekał okazały jazzowy tort (fot. Witold Sadowski)

- Moim celem jest pobudzenie jazzu w Elblągu – powiedziała Anna Selke podczas wczorajszego (23 września) wernisażu fotografii, stanowiącego dokumentację jam session ostatnich kilku miesięcy. I chyba się udało, bowiem jazz zyskuje w Elblągu coraz więcej słuchaczy. Zobacz zdjęcia.

Na wernisaż połączony z jazzowym koncertem przybyło wczoraj wieczorem wielu miłośników tego gatunku muzyki. Impreza rozpoczęła się w krużganku, gdzie zawisły fotografie autorstwa Anity Frajny i Małgorzaty Matuszewskiej, młodych elblążanek, które w obiektywie zarejestrowały każdy wieczór jam session w Krypcie. Z tysiąca zrobionych zdjęć wybrały najciekawsze.
       – Fotografuję hobbystycznie i udzielam się w różnych projektach fotograficznych – mówi Małgorzata Matuszewska. – Te zdjęcia to coś innego niż do tej pory robiłam, a więc także coś ciekawego. Do tej pory wykonywałam fotografię reportażową.
       - Fotografią zajmuję się amatorsko – mówi Anita Frajny. - W tym roku narodził się pomysł, by wystawę przygotowały osoby, dla których fotografia jest początkiem drogi.
       W nawie głównej Galerii El na miłośników jazzu tych starszych i tych najmłodszych czekał przepyszny jazzowy tort i potężna dawka jazzowych dźwięków.
       W tym roku w sesjach uczestniczyło około czterdziestu muzyków, a wśród nich: uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, studenci Akademii Muzycznych, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu oraz artyści z Trójmiasta i Warszawy.
       I tym razem było nastrojowo, nostalgicznie, melancholijnie jak przystało na pierwszy w tym roku jesienny wieczór.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Łzy Ci lecą na samą myśl, że inni mają co pobudzać, Biedna sierota :( Medycyna idzie mocna do przodu, może niedługo będzie możliwość wszczepienia. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  posiadacz(2014-09-24)
 • Przytoczenie zdania wyrwanego z dłuższego kontekstu przez redakcję kończy się takim wrednym wpisem. Generalnie nie o to chodzi. Inicjatywa znakomita i miejsce dla jazzu w tym miejscu uzasadnione historycznie. Oj, nieładnie zazdrośniku. Było pięknie! Dziękujemy bardzo inicjatorom tego wydarzenia. Magda, Ewa i Adam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  spawiedliwie(2014-09-24)
 • Bo chodziło o pobudzenie zainteresowania jazzem wśród uczniów! Tak jak kiedyś grali młodzi z Elbląga. Mamy przecież tradycje jazzowe!!! Nie w ogóle pobudzić. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  teżmammóżg(2014-09-24)
 • Ale po co?
 • Nagle każdy czarno-biale foty robi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Hmmmm w dniu 10 września (2014-09-24)
 • Bo jak się nie umie zbalansować bieli w trudnym oświetleniu to teoretycznie najłatwiej dać cz-b.
 • Pstrykacz powinien wiedzieć, że obróbka RAW-ów pozwala na banalnie prostą korektę balansu bieli na etapie "wywołania", na przykład w DPP, który to darmowo dołączany jest do każdej lustrzanki Canon-a. A więc co tu jest do "umienia"? Poza tym fotografia czarno- biała należy do kanonu fotografii jazzowej.
 • nie było nastrojowo, nostalgicznie itd, Zespół grał tak głośno jak kapela disco na weselu. Proszę brać przykład z nagrań koncertowych Marsalisa, Parkera, Gillespiego i tysięcy innych, współcześniejszych. Nie było melancholijnie tylko hałaśliwie. Panowie jazzmani ! Gracie technicznie doskonale, z dużą wyobraźnią, Brawo! Zagrajcie jednak kiedyś na próbę z głośnikami ustawionymi w waszą stronę a wzmacniacze zostawcie jak były. To będzie to samo, co w Galerii ostatnio.
 • Dobrze, że zuważyłeś/aś "Panowie jazzmani ! Gracie technicznie doskonale, z dużą wyobraźnią, Brawo!" Tyle że, chyba nie oni, czyli goście są odpowiedzialni za nagłośnienie. Moim zadaniem impreza była przygotowana wzorcowo jak na te warunki. Dobrze, że w tym mieście komuś się chce.
 • Marsalisa, Parkera, Gillespiego ??? Taki "znafca" powinien wiedzieć, że to nie zespół !
 • Zabawne te dyskusje :) Ale od tego jest opcja komentarzy. Dla osób chcących czegoś więcej, impreza zdecydowanie na TAK.
 • Fajnie byloby gdyby Pani Janina-Nina nie psula wieczoru swoja napastliwa osoba, w tym wieku powinno sie juz siedziec w domku. ..
Reklama