UWAGA!

Jazzowa wiosna

Elbląg, Jazzowa wiosna

Już 1 kwietnia zapraszamy na koncert „Jazzowa wiosna”, którego gościem będzie „Telderman Trio” w składzie: Rogier Telderman – fortepian, Tuur Moens – perkusja i Grzegorz Piasecki – kontrabas.

Lider zespołu Rogier Telderman - pianista, kompozytor, aranżer. Jego muzykę krytycy określają najczęściej, jako liryczną a jego kompozycje, jako fascynujące opowieści, w które Rogier zabiera zarówno towarzyszących mu muzyków jak i słuchaczy. Wywodzący się ze środowiska klasycznego, swojej własnej muzycznej drogi zaczął poszukiwać dopiero w dorosłym życiu. W Trio w bardzo wyważony sposób miesza elementy rocka, soulu, muzyki współczesnej i tworzy bardzo energetyczną muzykę jazzową.
       „Trio Telderman” wciąga słuchacza od pierwszych dźwięków. Koi, ale jednocześnie stawia wyzwania i dotyka piękną, inspirującą historią. Debiutancki album „Contours”, na którym oprócz Rogiera na fortepianie, na kontrabasie gra Guus Bakker a na perkusji Tuur Moens (zagości też w Elblągu) często porównywany jest do nastrojów z płyt Keitha Jarreta, Brada Mehldau czy EST. Rogier Telderman, w bardzo szybkim tempie, staje się autentycznym głosem europejskiej sceny muzycznej. W 2015 został uznany przez Stowarzyszenie Dutch Jazzbookers za najbardziej obiecującego artystę jazzowego 2016. W 2018 Rogier Telderman zaproponował współpracę Adamowi Bałdychowi i Vincetowi Courtois. Powstał wyjątkowy projekt muzyki improwizowanej, zaprezentowany publiczności w Królestwie Niderlandów.
       Na koncert, który odbędzie się 1 kwietnia godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej, zapraszają Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Biblioteka Elbląska i Fundacja MMusic (Holandia).
       Wstęp wolny
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama