UWAGA!

Jej opowieść o człowieku

Elbląg, Jej opowieść o człowieku
(fot. PS)

Do końca czerwca w Galerii Nobilis gości wystawa prac Ewy Bednarskiej-Siwilewicz. Artystka związana jest ze Światowidem między innymi jako instruktorka warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z jej pracami można było się spotkać choćby podczas Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?”, jej dziełem były m.in. scenografie do tego festiwalu. A teraz mamy okazję, by przyjrzeć się dziełom Ewy Bednarskiej-Siwilewicz w mniejszych formach.

Gości podczas piątkowego (22 maja) wernisażu przywitał Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM. W ciepłych słowach przywitał zebranych oraz przede wszystkim „sprawczynię” całego wydarzenia: - Dzisiejsza wystawa to szczególny splot okoliczności i wyjątkowa satysfakcja dla nas, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej. Ewa to dobry duch Światowida, wspaniała instruktorka, która swoim artystycznym duchem wypełnia cały Światowid. Dodatkowym „smakiem” obecnej wystawy jest fakt, że to przecież właśnie Ewa z mężem Józefem stworzyła Galerię Nobilis.
     Artystka ograniczyła się do krótkiego przywitania gości: - Moja wystawa to opowieść o człowieku. Prezentuję na niej prace w trzech różnych sposobach tworzenia. Są to batik, ceramika i moja najnowsza pasja - metal.
     Jak zaznaczyła, w sztuce fascynuje ją człowiek, „istota skomplikowana, wciąż zaskakująca”. W jej pracach można dostrzec, że plastyczka ma wyjątkową zdolność dostrzegania w ludziach dobra, piękna i ciepła. W Nobilisie bowiem czekają na odwiedzających delikatne i zwiewne batiki, błyszczące metalowe postaci czy gładkie oblicza ceramicznych twarzy. Co przedstawiają, z czym się kojarzą, co w nich widać - o tym niech opowie nam nasza wyobraźnia.
     By dać upust wyobraźni i udać się w świat Ewy Bednarskiej-Siwilewicz, wystarczy zajrzeć do Galerii Nobilis, która, przypominamy, znajduje się w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”.
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama