UWAGA!

Kameraliści pożegnali lato

 Elbląg, Elblascy kameraliści zagrali ostatni koncert w tym sezonie artystycznym
Elblascy kameraliści zagrali ostatni koncert w tym sezonie artystycznym (fot. Michal Skroboszewski)

Koncert Elbląskiej orkiestry kameralnej  pod batutą Francesco Bottigliero zakończyl nietypowy, przebiegający pod znakiem pandemii sezon artystycznych. Elbląscy kameraliści wykonali m. in. utwory z z autorskiej płyty dyrygenta. Zobacz zdjęcia.

Elbląska Orkiestra Kameralna zakończyła sezon artystyczny koncertem pod batutą Francesco Bottigliero. Dyrygent jest laureatem wielu konkursów pianistycznych i muzyki kameralnej m.in.: I nagrody m.in. IX Narodowego Konkursu Città di Valentino (Taranto 1996), Narodowego Konkursu Napoli Nova (Napoli 1999), Narodowego Konkursu Caiazzo (Napoli 1999) oraz Międzynarodowego Konkursu Forgione-Isole Borromee (Verbania 2003).

Podczas koncertu elbląscy kameraliści wykonali utwory z autorskiej płyty kompozytora pt. „Portraits”. -  To moja druga autorska płyta inspirowana światem malarzy, ogólnie artystów. Można powiedzieć, że to muzyka ilustracyjna. Mamy np. cztery portrety „hiszpańskie”, z których każdy jest zainspirowany inną postacią hiszpańskiego świata artystycznego. - mówił Francesco Bottigliero w wywiadzie dla portEl.pl

Ale to nie wszystko. Artyści wykonali również "portrety" zainspirowane Zdzisławem Beksińskim. I trzeba przyznać, że kompozytorowi udało się w utworze oddać skomplikowany charakter malarza.

Warto też zwrócić uwagę na prawykonanie „Czasu na orkiestrę smyczkową” Adama Wesołowskiego, a zwłaszcza drugiej części utworu.

13 września elbląscy kameraliści zainaugurują kolejny sezon artystyczny koncertem pod batutą Alexandra Humali.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym elbląskich kameralistów

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dziękujemy za wczorajszy koncert w trudnych warunkach :)siedząc i wsłuchując się w muzykę zapomniałam o tym że mam maseczkę na twarzy. Bardzo się cieszę że udało się zorganizować koncert. Nie podobało mi się tylko to że mimo próśb Organizatorów ludzie siadali obok siebie bądź siedzieli bez masek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  jakzawszeeok!(2020-08-31)
 • JAK zwykle brak. maseczek, odstepow to Polacy bez mózgu.
 • Glupawe uśmiechu, gdzie maski.
 • Piękny koncert, do zobaczenia za 2 tygodnie, brawo EOK :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Kubryk(2020-08-31)
 • Były ciekawsze na zakończenie lata. Problemem byl repertuar. .. co się dało zagrać to graliśmy. Szkoda.
 • Piękny koncert!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Uwielbiam(2020-08-31)
 • Noszenie maseczki w sali koncertowej jest objawem kultury! Jest także objawem szacunku dla innych odbiorców sztuki. Mieliśmy niestety przykłady arogancji, albo pychy, albo chamstwa lub zwykłej głupoty. Pani staruszko, która siedziałaś z otwartymi ustami tuż obok, ciężko było założyć przyłbicę zamiast maseczki? Nie chciałem oddychać twoim oddechem, nawet gdyby to był coco-chanel. I co? miałem dzwonić po służby miejskie albo na policję? Może jednak organizatorzy powinni konsekwentnie wypraszać "tych "vipów"i sprzedawać im maseczki albo przyłbice"? Inna sprawa: nazwa przyłbica pochodzi od słowa "łeb"i to sporo wyjaśnia.
 • Małżeństwa, matka z córką itd siadają razem. Ludzie niech ten covid nie zaburza wam logicznego myślenia.
Reklama