UWAGA!

Koncert charytatywny dla elbląskiego hospicjum

Elbląg, Koncert charytatywny dla elbląskiego hospicjum
Fot. PS.

W najbliższą niedzielę (4 października) o godz. 19.15 w Katedrze św. Mikołaja odbędzie się charytatywny koncert na rzecz elbląskiego hospicjum w ramach szóstej edycji ogólnopolskiej kampani „Hospicjum to też Życie”. W tym roku w kampanię wpisana jest międzynarodowa akcja „Głosy dla hospicjów”, która co dwa lata organizowana jest na całym świecie.

Koncert Voices for Hospices, w wykonaniu Cappelli Gedanensis, pod dyrekcją prof. dr Aliny Kowalskiej Pińczak poprowadzi ks. dr Andrzej Kilanowski. Przed koncertem i w czasie jego trwania będą sprzedawane cegiełki. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup wyposażenia do nowej siedziby hospicjum.
      
       Wydarzenia w Elblągu w ramach kampanii:
       4 X – Koncert Voices for Hospices.
       11 X - Dzień Otwarty Hospicjum – każdy może zobaczyć, ile życia jest w elbląskim hospicjum, a przede wszystkim osoby dojrzałe, zainteresowane wolontariatem 50+ oraz dzieci, dla których przygotowano m.in. projekcję filmu o „Pszczółce Malince”.
       16 X – Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynek dla elbląskiego hospicjum (ul. Toruńska).
       5 XII – Światowy Dzień Wolontariusza – spotkanie z wolontariuszami hospicyjnymi w Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak w Elblągu.
      
       - W tym roku w kampanię „Hospicjum to też Życie” wpisana jest międzynarodowa akcja „Głosy dla hospicjów”, która co dwa lata organizowana jest na całym świecie. Głównym tematem kampanii stanie się wolontariat osób dojrzałych. Wolontariusz 50+ to cenna pomoc w hospicjum, lojalny i oddany sprawie człowiek, który może dzielić się z nami nie tylko swoją pasją i poświęceniem, ale także cennym doświadczeniem życiowym. Wspólnie z Wami będziemy więc mówić o takich wolontariuszach, zachęcając osoby, które kończąc pracę zawodową i wysyłając dorosłe dzieci w świat, odczuwają potrzebę zaangażowania się w coś nowego i szukają pomysłu na siebie – powiedział ks. Krakowiak z Fundacji Hospicyjnej.
      
       Ważne terminy w VI kampanii w Polsce:
       - Oficjalny start kampanii: 1 października (Dzień Osób Starszych)
       - „Głosy dla Hospicjów”: 10 października (Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów)
       - Dzień hospicyjny w TVP1: 8 listopada
       - Zakończenie kampanii: 5 grudnia (Międzynarodowy Dzień Wolontariusza).
      
       Organizatorzy elbląskiej kampanii: Stowarzyszenia na Rzecz Hospicjum Elbląskiego i Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak w Elblągu. Patronat honorowy nad koncertem objął ks. dr Jan Styrna, Biskup Elbląski i Henryk Słonina, Prezydent Miasta Elbląga.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • florek 2 lata temu byłem w takiej sytuacji, ze musialem zkorzystać z pomocy hospicjum. Zalatwiałem wszelkie mozliwe dokumenty, ale niestety-mój ojciec nie doczekal. podarowałem hospicjum tylko dużą ilość papmersów dla doroslych. Bo mi w domu już nie były potrzebne. A mieszkam. .. dosłownie 15 krokow od hospicjum. Ta instytucja jest jak nabardziej potrzebna w E; b; agu ! Proszę zauważyć, że czlowiek gdy się rodzi jest tagi nieporadny i potrzebuje pomocy innych ludzi, bliskich lub obcych. I gdy umiera, sytuacja sie powtarza. Trzeba żyć tak; "by mieć serce i patrzeć sercem'. I tak staram się żyć. pozdrawiam duszpasterza hospicjum-wytrwałosci w tródnej pracy pielęgniarkom, wolontariuszom, życzy :Miroslaw Floryński )florek0,mieszkaniec ul. Chopina.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    florek(2009-10-04)
Reklama