UWAGA!

Koncert Galowy Broadway 2013 za nami

 Elbląg, Koncert Galowy Broadway 2013 za nami
fot. Anna Dembińska

W środę (26 czerwca) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbył się Koncert Galowy Broadway 2013.  Widownia była zapełniona po brzegi. Na scenie można było zobaczyć uczniów Szkoły Tańca Broadway oraz Stowarzyszenia Broadway, którzy prezentowali choreografie do musicali znanych na całym Świecie. Zobacz zdjęcia.

Koncert rozpoczął występ dzieci z grupy Rytmiki Baletowej, Baletu Klasycznego oraz uczennic Akademii Musicalowej, które wykonały choreografię i zaśpiewały na żywo „Pozytywkę” z musicalu „Lalka”. Na scenie pojawiały się kolejne grupy tańcząc między innymi do utworów z musicali: „Mammamia”, „Footloose”, „Burlesque”, „Chicago”.
       Drugą część koncertu otworzyła grupa Akademii Musicalowej, która zaprezentowała choreografię do utworu „Makiawel” z musicalu „Koty” - był to typowo musicalowy występ, który łączył śpiew na żywo z tańcem i grą aktorską – to taka mała próbka tego, co robimy na zajęciach musicalowych.
       - Kolejny pokaz grupy musicalowej odbędzie się w grudniu na zakończenie naszego projektu – mówi Ewa Kalka wiceprezes Stowarzyszenia Broadway i właściciel Szkoły Tańca Broadway.
       Podczas drugiej części Koncertu pozostałe grupy zaprezentowały także choreografie do muzyki z musicali takich, jak: „Upiór w Operze”, „A Chorus Line”, „Aleja Szatana”, „Moulin Rouge”, a na deser swój popis dała grupa Master Class, która zachwyciła publiczność połączeniem tańca i akrobatyki w choreografii do muzyki z musicalu „Mozart Opera Rock”.
       Podczas Koncertu można było także obejrzeć występy solistek: Klaudii Mierzejewskiej, Klaudii Rudnickiej i Kamili Paleń. Gośćmi specjalnymi Gali były „Szalone” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu oraz uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. 

       Swoich uczniów do pokazu podczas Koncertu Galowego Broadway 2013 – Musicale Świata przygotowali: Ewa Kalka, Katarzyna Goszka, Katarzyna Panicz, Kamila Paleń, Jacek Walasik, Paweł Prozi Sołtysiński, Maciej Haribo Poniewierka.
       Współorganizatorem imprezy był Teatr Aleksandra Sewruka w Elblągu.

       Impreza objęta była patronem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama