UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert karnawałowy EOK

2010-01-27
Aktualizowany 2010-01-29 09:13

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę , 30 stycznia o godz. 18 na koncert karnawałowy w miłej atmosferze, przy muzyce J. Straussa, F. Lehara, P. Czajkowskiego, E. Kalmana, A.L. Webbera. Solistką będzie sopranistka Magdalena Witczak, artystka oklaskiwana na wielu scenach operowych, a koncert poprowadzi dyrektor Conecticut Virtuosi Chamber Orchestra (USA) Adrian Sylveen Mackiewicz. Koncert odbędzie się w sali Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Magdalena Witczak - sopran
       Solistka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Urodzona w Łodzi, edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach. Kształcąc słuch i wrażliwość marzyła jednak o śpiewie. W roku 1992 ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec. W latach 1993-1999 studiowała w klasie śpiewu solowego ad. Bożeny Harasimowicz-Haas w gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, którą ukończyła otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
       Praca z ad. Bożeną Harasimowicz-Haas, wszechstronną śpiewaczką dała jej podstawy sztuki wokalnej oraz ogromną wiedzę na temat różnorodności stylów w muzyce. Zaowocowało to pracą Magdaleny w Operze, a także szeroką działalnością w dziedzinie muzyki oratoryjno-kantatowej oraz kameralnej. Do dziś ulubioną formą przekazu muzycznego artystki pozostaje recital składający się z arii operowych i oratoryjnych oraz pieśni.
       Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w kursach interpretacji muzyki wokalnej w kraju i za granicą. Działalność koncertową rozpoczęła już w czasach studenckich. We wrześniu 1999 roku zadebiutowała rolą Rozyny w "Cyruliku Sewilskim" G. Rossiniego biorąc udział w premierze rozpoczynającej obchody 50-lecia działalności Państwowej Opery Bałtyckiej, otrzymując entuzjastyczne recenzje.
       Sukces powtórzyła rok później wykonując partię Zuzanny w "Weselu Figara" W.A.Mozarta. Na deskach Opery Bałtyckiej wykonuje także partie: Noriny w "Don Pasquale", Fasquity w "Carmen" oraz hrabianki Stasi w "Księżniczce czardasza". Bierze udział w licznych festiwalach.
       W roku 2000 nawiązała współpracę z Gdańskim Zespołem Muzyki Dawnej "Cappella Gedanensis". Z ważniejszych koncertów należy tu wymienić: Niemiecko-Polsko-Litewskie Dni Muzyki Barokowej wraz z Musica Antiqua Köln - Wilno 2000, prawykonanie kantat J. T. Roemhildta - Gdańsk 2000. Od roku 2001 współpracuje z Operą i Operetką w Szczecinie gdzie w kwietniu 2002 wzięła udział w premierze "Balu maskowego" G. Verdiego występując u boku Fiorenzy Cossotto.
       Koncertuje na całym świecie. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne. Swoją wiedzę wykorzystuje również w pracy pedagogicznej - prowadzi klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej II st. im. I. Paderewskiego w Słupsku. W maju 2006 uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej, w dyscyplinie artystycznej - wokalistyka.
      
       Adrian Sylveen Mackiewicz – dyrygent, skrzypce
       Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu oraz Yale University School of Music w USA. Jest uczestnikiem i laureatem prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Regionalnych Przesłuchań Dla Młodych Skrzypków w Gdyni, Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi, Międzynarodowego Konkursu im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Taipei na Tajwanie, podczas którego otrzymał zaproszenie na studia w Yale University. Koncertował na wielu estradach Niemiec, Polski, USA i krajów byłego ZSRR oraz na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Łańcucie i Weimarze.
       W 1996 roku został asystentem na University of Connecticut, gdzie kontynuował naukę na kierunku dyrygentura symfoniczna i chóralna. Od 1997 roku kieruje Orkiestrą Kameralną Connecticut Virtuosi. Pod jego dyrekcją orkiestra ta występowała w Pensylwanii, Hartford, New Britain, New London oraz na koncertach zorganizowanych przez Fundację Kościuszkowską w Nowym Jorku i wielu innych miastach USA. Otrzymał stypendium Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Edukacji Narodowej, a w 2004 roku stałą rezydenturę w USA jako „Wybitny w Swojej Dziedzinie”.

 


       Od pięciu lat jest dyrektorem artystycznym Connecituct Lyric Opera, gdzie zarówno dyryguje, jak i reżyseruje przedstawienia. Z New Britain Chorale, którego jest również dyrektorem artystycznym, prezentuje wielkie formy wokalno-instrumentalne, takie jak Requiem Mozarta, Verdiego, Stabat Mater Szymanowskiego i inne. Aktywnie koncertuje jako skrzypek i kameralista, prowadzi również działalność pedagogiczną na lokalnych uniwersytetach. W Polsce, od 2007 roku Maestro Mackiewicz kieruje Pilską Orkiestrą Klasyczną.
      
       Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w kasie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

      

Błażej Maliszewski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama