UWAGA!

Koncert piosenek patriotycznych

 
Elbląg, Koncert piosenek patriotycznych

W czwartek, 6 listopada o godz. 20 w Pubie „Sąsiedzi” odbędzie się koncert patriotycznych piosenek, podczas którego usłyszymy najbardziej rozpoznawalne pieśni przedstawiające historię bojów o niepodległość, ale także te mniej znane dotyczące min. Żołnierzy Wyklętych i historii najnowszej.

Pochodzący z Warszawy artyści (dwóch gitarzystów) zagrają i zaśpiewają między innymi ballady Jacka Kaczmarskiego, Jana Pietrzaka, Andrzeja Kołakowskiego, Stanisława Staszewskiego i innych, ale także piosenki własnego autorstwa.
       Piosenka towarzyszyła naszej burzliwej historii od zawsze. Bitwy pod Grunwaldem nie można wyobrazić sobie bez „Bogurodzicy”, powstania listopadowego bez „Warszawianki”, legionowa epopeja została wspaniale zobrazowana przez dziesiątki żołnierskich pieśni. Również Powstanie Warszawskie doczekało się swoich hymnów takich jak „Pałacyk Michla” czy „Hej chłopcy bagnet na broń”. Po wojnie pieśń towarzyszyła antykomunistycznnym buntom, pomagała obalić „Mury” tak, aby „Polska była Polską”. Nie jesteśmy w stanie przedstawić Wam całego przeglądu piosenek które miały wpływ na losy naszego narodu, ale mamy nadzieję, że kilkudziesięciu minutowy program, który przygotujemy spodoba się państwu.
       Zapraszamy wszystkich elblążan na muzyczną podróż w historię. W ten listopadowy wieczór wsłuchajmy się w słowa które przekazały nam minione pokolenia. Pokolenia minęły, pieśni, jak i wartości przez nie niesione pozostały. Zapewnimy Wam poczucie dumy z pięknych kart naszej historii. Zapewnimy Wam poczucie żołnierskiej buty. Zapewnimy Wam chwile nostalgiczne. Przedstawimy Wam przeszłość taką jaka była, czasem piękną, czasem patetyczną, czasem smutną i tragiczną.
       Wszystko okraszone zostanie multimedialną prezentacją oraz historyczną narracją prowadzoną przez pasjonata historii.
       Dzięki temu wydarzenie odbywać się będzie w trzech wymiarach – muzyki, opowieści i obrazu.
      
       Lokal mieści się przy ul. 1 Maja 48.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama