UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Bylem, oglądałem, ale film Juliusza Marka, demontujący, że wg. NRF jakoby nie odbudowywaliśmy Elbinga, był the best. Było im źal... a my zadowoleni, że wujek Adolf przegrał wojnę. Bo tak to żylibyśmy na Ukrainie / " Lachy riezaty 1 /, Białorusi, czy Litwie, skąd nas Wielka III " wyeksporowała"... Przy okazji, poznałem w Elblągu Niemca, który poznawał turystycznie i historycznie Warmię i Mazury. Uli urodził się w Dreźnie, przed II Wojną. Gdy pokazałem jemu zdjęcia Starówki po zniszczeniu i obecnie /polubił Pab Specjal/, powiedział : Jorgi, tu Sowieci bez sensu zniszczyli Starówkę - 2 km x 2 km, zaś w Dreźnie Alianci, też Starówkę 2 km x 2km, podobnie bez sensu militarnego... @Elbingerer
  • Powtarzasz te propagandowe niemieckie kłamstwa jak nakręcony. gdybyś otarł sie o historie to wiedziałbyś że niemcy zrobili z elbląga twierdzę. Poza tym rosjanie za to co niemcy wyczyniali w ZSRR nie mieli oporu by walić w nich ze wszystkich dział. Elblag był niemieckim miastem. Za to faktycznie rosjanie ocalili przez zniszczeniem Kraków i to na bezpośredni rozkaz Stalina.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    dachówka(2024-02-08)
  • @dachówka - Z Elblagiem to prawda, a z Krakowem mit propagandowy. Miasto ocalało głównie dzięki temu, że Niemcy nie mieli sił i środków (ani pomysłu na jego obronę) więc się praktycznie wycofali zostawiając tylko słabo uzbrojone jednostki tyłowe. Poza tym wtedy Śląsk i Wrocław były dla nich ważniejsze. Nalezy tez wspomniec o działaniu wywiadu AK, który rozpracował plany "obrony" i wysadzenia ważniejszych obiektów miasta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    TakByłoWtedy(2024-02-11)
Reklama