UWAGA!

Kubańskie rytmy w Bażantarni

 
Elbląg, Kubańskie rytmy w Bażantarni
fot. AD

Tłumy elblążan przybyły w niedzielne (17 lipca) popołudnie do parku Bażantarnia, by posłuchać niezwykle melodyjnych utworów wykonywanych przez Jose Torresa. Koncert kubańskiego mistrza salsy, wirtuoza egzotycznych instrumentów, był drugim w ramach Letniego Salonu Muzycznego. Zobacz fotoreportaż.

Jose Torres grał na gitarze i śpiewał. Muzyka w wykonaniu kubańskiego artysty porywała do tańca, odprężała ale i wzruszała. Torres każdy utwór poprzedzał krótką opowiastką. Mówił po polsku, śpiewał po hiszpańsku.
       Kubańskie rytmy przyciągnęły do Bażantarni wiele osób, wskutek czego zabrakło miejsc siedzących. Część widowni słuchała muzyki siedząc na trawie czy chodnikach, a kilka osób przyniosło swoje krzesełka.
       Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę wakacji w muszli koncertowej Bażantarni. Gościem najbliższego będzie Hadron Trio.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • lByłem, widziałem, słyszałem. Piosenka o relacjach emocjonalnych pomiędzy więźniem a strażnikiem więziennym wywarła na mnie tak wielkie wrażenie ze po jej wysłuchaniu poszedłem na Górkę Chrobrego aby odzyskać utracone (na szczeście nie bezpowrotnie) poczucie wolności.
  • można jeszcze było usiąść w ogródku piwnym przy myśliwskiej albo przy stolikach przed restauracją
  • Witam I mam pytanie. W jakich godzinach odbywają sie te coniedzielne koncerty w Bażantarii?Czy są to stałe godziny i gdzie mam szukać informacji na ten temat? Dziękuję i pozdrawiam
  • Koncerty są w każdą niedzielę lipca i sierpnia, zawsze o godz. 17.
  • koncerty są w każdą niedzielę do 14 sierpnia włącznie o godz. 17.00 a informacje m. in. na stronie Portelu, w Dzienniku Elbląskim, Naszym Elblągu, na plakatach
  • Niby wszędzie są informacje, a do mnie nie doszły. .. szkoda :( w Elblągu Torres Wow; D
  • ponoć ma grać w myśliwskiej
Reklama