UWAGA!

Łada Gorpienko w Bażantarni

Elbląg, Łada Gorpienko w Bażantarni

Piosenkarka, aktorka, tancerka, choreograf. Do Polski przyjechała w 1994 roku na zaproszenie znanego krakowskiego kabaretu "Loch Camelot" i została na zawsze... Łada Gorpienko wystąpi w Parku Bażantarnia już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia o godz. 18 w ramach XV Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. Wstęp wolny.

Łada Gorpienko urodziła się na Ukrainie. Do Polski przyjechała w 1994 roku na zaproszenie znanego krakowskiego kabaretu "Loch Camelot" i artystką Camelotu pozostaje do dziś. Występowała m. in. we Francji, Czechach, Niemczech, USA, Finlandii, na Węgrzech.
       Łada Gorpienko znakomicie sprawdza się w piosenkach Bułata Okudżawy czy Włodzimierza Wysockiego, jednak artystka ma również inne oblicza artystyczne, jest m.in. interpretatorką ukraińskich i rosyjskich pieśni żydowskich, w latach 1998-2002 występowała w telewizyjnych "Spotkaniach z Balladą". Zagrała w serialach telewizyjnych "Dom", "Na dobre i na złe", w filmie "Ogniem i mieczem".
       Podczas koncertów Łada Gorpienko tworzy niepowtarzalny, magiczny klimat, przesycony słowiańskim duchem, urzekając słuchaczy dźwięcznym głosem o niebywale szerokiej skali i niezwykłej barwie. Ekspresja i poetycko-liryczny nastrój przeplatają się, prowadząc widzów przez długo niezapomniane widowisko.
       W trakcie koncertu w Bażantarni zagra pieśni bardów rosyjskich - tych bardziej i mniej znanych. Będzie oczywiście Wysocki i Okudżawa, ale będą również takie utwory, które znamy i myślimy, że są polskie, a tak naprawdę to pieśni rosyjskie.
       - Popularna ogniskowa i optymistyczna piosenka „Na włóczęgę dziś wyruszyć pora", to napisana w Rosji w l. 60. piosenka o człowieku z dużego miasta, który rzuca wszystko i wyrusza w tajgę szukać kontaktu z surową przyrodą - opowiada Łada Gorpienko. - To polskie tłumaczenie zmieniło sens piosenki.
       W specjalnie przygotowanym programie będą również utwory rosyjskie z lat 60., kompozycje Mirosława Czyżewskiego i Piwnicy pod Baranami.
       - Są takie piosenki, które zupełnie inaczej gra się w plenerze, jest inny repertuar, inne nastawienie, inna rozmowa z publicznością dlatego program na ten występ jest specjalnie przygotowany - mówi Łada Gorpienko - Byłam już w Elblągu, prowadziłam nawet warsztaty pieśni Wysockiego, mam nadzieję że i tym razem elblążanie dopiszą.
      
       Koncert odbędzie się w ramach XV Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. W kolejne sierpniowe soboty - 13 i 20, w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia wystąpią Dorota Osińska i Bogusław Nowicki. Wstęp na te koncerty jest wolny.
       Elbląskie Noce to tradycyjnie koncerty, przedstawienia i kabarety, które można obejrzeć na Podzamczu elbląskiego Muzeum w ostatni weekend miesiąca (26 - 28 sierpnia). Bilety można kupić w kasie CSE Światowid lub zarezerwować, dzwoniąc pod nr 55 611 20 68/76.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama