UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Laury Wiosny za Czechowa

Spektakl „Wujaszek Wania” w wykonaniu artystów Teatru Młodego w Kijowie zdobył Grand Prix 2. Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora – Antoni Czechow. Jury przyznało również nagrody aktorskie Laury Wiosny.

Już po raz drugi elbląski teatr był gospodarzem Festiwalu Jednego Autora. Po raz pierwszy jednak impreza miała charakter międzynarodowy. Pięć teatrów z Polski, Ukrainy i Rosji zaprezentowało spektakle według dramatów Antoniego Czechowa: „Wujaszek Wania” – Akademicki Teatr Młody w Kijowie, „Niedźwiedź i Oświadczyny” – teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, „Iwanow” – teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, „Czajka” – Obwodowy Teatr Dramatyczny w Kaliningradzie, „Wujaszek Wania” – Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu,
     Jury w składzie: Anna Kuligowska -Korzeniewska (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie) – przewodnicząca, Barbara Dziekan (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi), Izabela Seredocha (Elbląska Uczelnia Humanistyczno -Ekonomiczna w Elblągu), Rościsław Kołomyjec (Uniwersytet Sztuki Ukrainy w Kijowie) zdecydowało, że Grand Prix festiwalu – Laur Wiosny za „najlepszą inscenizację utworu Czechowa” - otrzymuje Akademicki Teatr Młody w Kijowie za spektakl „Wujaszek Wania”.
     Jury przyznało także nagrody aktorskie: Laur Wiosny za najlepszą rolę męską trafił do rąk Lesława Ostaszkiewicza za rolę Iwana Wasiliewicza Łomowa w spektaklu „Niedźwiedź i Oświadczyny” Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elbląg, zaś Laur Wiosny za najlepszą rolę kobiecą otrzymała Maria Rybarczyk za rolę Heleny Andrejewny w spektaklu „Wujaszek Wania” Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.
     W puli nagród znalazły się też Laury Wiosny za najlepszą rolę młodego aktora (do 30. roku życia) i otrzymały je dwie aktorki: Diana Garbunowa-Sawina - za rolę Maszy w spektaklu „Czajka” Obwodowego Teatru Dramatycznego w Kaliningradzie oraz Marta Masłowska - za rolę Natalii Stiepanowny w spektaklu „Niedźwiedź i Oświadczyny” Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
     W komentarzu do werdyktu, jury wyraziło przekonanie, że nie oceny rozstrzygają o sensie i wartości sztuki, lecz jej żywe przyjęcie przez publiczność. Zauważyło także wysoki poziom i różnorodność spektakli, co potwierdza potrzebę kontynuacji Festiwalu Jednego Autora oraz celowość organizowania konfrontacji teatralnych jednego wybranego dramatopisarza.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama