UWAGA!

Letnie Ogrody „Polityki” – dzień czwarty

Dziś (7 czerwca) czwarty i ostatni dzień V Letnich Ogrodów „Polityki”.

O godz. 18 rozpocznie się koncert ElettroVoce, czyli Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego. To duet kompozytorów, których charakteryzuje szczególne podejście do muzyki – fascynacja barwą, poszerzanie możliwości wykonawczych, wieczne poszukiwanie. Ze strony Agaty, która zajmuje się również awangardową wokalistyką, była to chęć odnalezienia nowych sposobów ekspresji wokalnej. U Duchnowskiego – poszukiwanie nowych kontekstów dla tradycyjnych instrumentów. Duet ten występował na licznych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce i zagranicą. Utwory w ich wykonaniu były nagrywane wielokrotnie przez Polskie radio, jak również były prezentowane przez rozgłośnie radiowe i telewizyjne.
     Wstęp na koncert, który poprowadzi red. Dorota Szwarcman, tylko za specjalnymi zaproszeniami.
     Natomiast o godz. 20 ruszy scena muzyczna na Podzamczu. Na początek zagra Koolor Squad, a następnie Waglewski, Fisz, Emade zaprezentują „Męską muzykę”.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Waglewski dał super koncert. Dziwne, że na Nim było mniej ludzii niż na poprzednich koncetach, o wiele gorszych!osobiscie byłam na poprzednim koncercie Wagleskiego i Maleńczuka w Bibliotece El. Ich koncert tez był wspaniały, ale Waglewski jest muzykiem poza zasiegiem. A wczorajszy Jego koncert był dla mnie ucztą. Załujcie, Ci którzy na Nim nie byli!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  muzykofanka(2008-06-08)
 • Też byłam na koncercie, było super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marBino(2008-06-09)
 • Waglewski z synami wypada słabo. Trudno mówić o nich jako znaczących lub oryginalnych instrumentalistach. Bardzo dyskusyjna gra Emade - na perkusji. Gitara drugiego - niewidoczna. Występ skromny i mało dynamiczny / poza dwoma utworami /. Elbląg powinien odpocząć od rodziny Waglewskich.
 • To był najlepszy koncert ze wszystkich na tegorocznych Dniach Polityki. Skromność muzyków a przy tym niesamowity talent. .. więcej nam takich potrzeba :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teaspoon(2008-06-09)
 • Nikt nie kontestuje nad dokonaniami Wojciecha Waglewskiego. Jednak jest faktem, że projekt muzyczny "Waglewski i Synowie "- to kolejna wariacja tych samych przemyśleń muzyka Seniora. Fisz i Emade są tylko skromnym dodatkiem. Dlatego konieczna jest estetyzująca przerwa w występach VOOVOO, Fisza i Emade. Myślę, że nadszedł już czas aby twórczo pomyśleć o własnych, oryginalnych projekatach artystycznych. Wiem, że to trudne zadanie, bo wymaga pomysłu i odwagi cywilnej Kierownictwa Biblioteki. Inaczej wszystko, nawet te największe nazwiska, będą prostym powielaniem. Wnioski są klarowne; przestajemy myśleć Warszawą - myślimy Elblągiem.
 • a Depeche Mode bedzie? albo Mum ??? Ja tam ide na to
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  depesze(2008-06-09)
Reklama