UWAGA!

Marzenie Alicji spełniło się

 
Elbląg, Czy Alicja Piątek wyśpiewa dziś Księżycową Statuetkę?
Czy Alicja Piątek wyśpiewa dziś Księżycową Statuetkę? (fot. AD)

Dziś (23 sierpnia) wieczorem sceną na Dziedzińcu Galerii EL zawładną laureaci festiwali - piosenki, sztuki słowa, interpretacji aktorskiej - jednym słowem – najlepsi z najlepszych. Będą walczyć o Księżycową Statuetkę. W tym wyjątkowym gronie jest elblążanka, Alicja Piątek. - To było moje marzenie – przyznaje.

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej to przede wszystkim koncert laureatów. Podczas tegorocznej, siedemnastej edycji, o Księżycową Statuetkę walczyć będzie siedmioro (choć jest i zespół Robodrom) rozśpiewanych, utalentowanych, młodych wykonawców. W tym gronie jedna elblążanka, Alicja Piątek.
       - W ubiegłym roku byłam na Koncercie Laureatów jako widz. Zazdrościłam wykonawcom i mówiłam, że kiedyś też tu wystąpię. I udało się – mówi z uśmiechem. - Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i bardzo się cieszę.
       Alicja trzykrotnie uczestniczyła w Festiwalu Sztuki Słowa ...czy to jet kochanie?; próbowała także swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim oraz w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, gdzie zdobyła drugą nagrodę.
       Czym jest dla niej "piosenka wartościowa"?
       - To przekazanie emocji – mówi Alicja Piątek. - To jest najważniejsze. Liczy się słowo, które trzeba dobrze przekazać, by dobrze trafiło i przyciągnęło uwagę słuchacza.
       Co zaśpiewa podczas dzisiejszego koncertu?
       - Piosenkę Nicka Cave'a w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego i Czesława Niemena "Jednego serca" – zapowiada Ala. - Niemena dotąd tylko słuchałam, ale zdecydowałam się go zaśpiewać podczas egzaminu do szkoły teatralnej. Dostałam się [Ala będzie pobierać naukę w Studium Aktorskim przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie- red.] i myślę, że tu też się sprawdzi.
       Młoda elblążanka swoją przyszłość wiąże ze sceną, ale teatralną. Podkreśla, że jej śpiewanie zawsze szło w kierunku aktorskim. Ale muzyka jest dla nie bardzo ważna. Prywatnie słucha starego rock and rolla – jej idolami są Jimi Hendrix i Janis Joplin – oraz bluesa.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama