UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"MelOdbiornik” - koncert studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi

"MelOdbiornik” - koncert studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi

Młodzi, utalentowani i z charyzmą – tak można zapowiedzieć koncert w wykonaniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wystąpią oni podczas Gali Otwarcia Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, która odbędzie się już 19 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

"MelOdbiornik" to autorski wybór utworów przygotowany specjalnie na elbląski festiwal. Publiczność usłyszy mix kultowych polskich piosenek, jak również te melodie, które przywołują wspomnienia. Nie zabraknie zatem serialowych i filmowych hitów, m.in. takich jak: głównego utworu z serialu „Polskie drogi” czy piosenek z „Halo Szpicbródka” i „07 Zgłoś się”. Galę Otwarcia poprowadzi Magdalena Emilianowicz, aktorka i dziennikarka
       TVP Polonia.
      
       Podczas koncertu wystąpią:
       Alicja Juszkiewicz, studentka IV roku aktorstwa w PWSFTviT w Łodzi. Debiutowała w 2014 roku rolą Neli w Teatrze Telewizji pt.:„ Brancz” w reż. Juliusza Machulskiego, m.in za tę rolę otrzymała nagrodę "Talent Roku" w kategorii "Melpomena (teatr)" przyznaną przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie, w 2015 roku otrzymała Nagrodę im. prof. Michała Pawlickiego ufundowaną przez prof. Ewę Mirowską i prof. Wojciecha Malajkata za "inteligencję, humor i nadzieję dla zawodu aktorskiego" na XXXIII Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi.
      
       Sabina Karwala, pochodzi z Bielska-Białej. Studentka III roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Ukończyła Szkoły Muzyczne I i II stopnia. Jest finalistką 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Gra w spektaklu „Umrzeć z tęsknoty-Najpiękniejsze Piosenki Żydowskie” w teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach, gospel w Krakowie oraz warsztatach musicalowych WAM. Marzy o tym, by założyć swój zespól i podróżować z nim po całym świecie.
      
       Barbara Wypych - studentka IV roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Tegoroczna laureatka nagrody Grand Prix 33. Festiwalu Szkół Teatralnych, wyróżniona również nagrodami dziennikarzy i publiczności. Zagrała w spektaklu dyplomowym "Kamień" w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, "Cyberiadzie" w reż. Wojciecha Kościelniaka, jak również w pierwszym dyplomie filmowym "Śpiewający obrusik”, reż. Mariusz Grzegorzek. Wkrótce zadebiutuje jako Kokota w filmie "Panie Dulskie" Filipa Bajona. Od września 2015 roku podejmuje stałą pracę z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.
      
       Maciej Musiałowski - student II roku Wydziału Aktorskiego w PWSFTviT w Łodzi, laureat Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobywca III miejsca w konkursie piosenki aktorskiej w Koszalinie. Obecnie zajmuje się pracą nad własną płytą, jak i scenariuszem filmu, który planuje wyreżyserować jako dyplom. Jesienią zagra w „Trzech muszkieterach” w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Lubi jeździć konno, pisać i podróżować.
      
       Studentom będzie towarzyszył zespół w składzie:
       Przemysław Kuczyński - perkusja.
       Andrzej Zielak - kontrabas.
       Paweł Serafiński - fortepian, keys, aranżacje, kierownictwo muzyczne
       Wacław Mikłaszewski - opieka reżyserska.
      
       Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: www.festiwalseriali.tv
      
       Organizatorami Festiwalu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
       Współorganizatorami: Telewizja Polska SA. oraz Narodowe Centrum Kultury
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
       Organizatorów wspiera Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski
      
       Współpraca medialna: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej