UWAGA!

Młodzież na skrzydłach pasji

 
Elbląg, Młodzi ludzie przygotowywali musical przez kilka miesięcy
Młodzi ludzie przygotowywali musical przez kilka miesięcy (fot. Anna Dembińska)

We wtorek, 9 września, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, odbędzie się premiera musicalu „Na skrzydłach pasji”, który przez kilka miesięcy przygotowali młodzi ludzie. Pochodzą z różnych miast, są w różnym wieku, mają różne doświadczenie sceniczne. Połączyły ich warsztaty artystyczne podczas „Elbląg Musical Project”.

- Urodziłam się w Gdyni, obecnie studiuję we Wrocławiu, w studium musicalowym „Capitol”. projekcie dowiedziałam się pocztą pantoflową. Nigdy wcześniej nie byłam w Elblągu, więc byłam ciekawa, jakie to jest miasto. Postanowiłam, że warto spróbować i udało się. Bardzo podobają mi się zajęcia wokalne, zajęcia z panią reżyser. Wszystko w tym projekcie jest dobrze zorganizowane – mówi Agnieszka Lubocka, jedna z uczestniczek projektu „Elbląg Musical Project”. - Moja bohaterka to Anka. Dziewczyna, która ma swój gang (śmiech). W tym gangu są jeszcze dwie dziewczyny. Lubimy się malować, czytać „Avanti” na lekcjach, dokuczać innym. Przez cały spektakl próbujemy zdobyć Roberta, głównego bohatera, ale nie jest łatwo.
       - Bo on ma wyselekcjonowane grono znajomych – dodaje Michał Pamfil, musicalowy Robert. - Mój bohater to 18-latek, który jest rozpoznawalny w szkole. Ma dzianych rodziców. Przede wszystkim zgrywa osobę bardzo powierzchowną, ale w głębi duszy jest bardzo wrażliwy. Pisze wiersze, ale nie pokazuje ich, bo boi się reakcji kolegów. Jeszcze nigdy nie grałem w musicalu, a chciałabym swoją przyszłość związać z aktorstwem, rozwijać się w tym kierunku. Uznałem, że projekt tego typu będzie najlepszy w moim przypadku.
       - Ja po prostu chciałam spróbować. Po raz pierwszy gram, tańczę. W życiu prywatnym dużo śpiewam, ale tylko dla samej siebie – zdradza Agata Trafalska, która wciela się w postać Alicji, głównej bohaterki musicalu „Na skrzydłach pasji”. – Alicja jest nieśmiała, skromna, bardzo wpatrzona w książki i pisanie poezji. To jest jej wielka pasja.
       Premiera musicalu „Na skrzydłach pasji” odbędzie się 9 września o godz. 18 na deskach dużej sceny elbląskiego teatru. 10 września spektakl będą mogli obejrzeć elbląscy uczniowie. Bilety na musical rozeszły się jak ciepłe bułeczki [podwóje zaproszenie na premierę możecie wygrać w konkursie - przyp. red.] a cały projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród elblążan. Organizatorzy nie wykluczają, że w przyszłym roku ich projekt znowu zagości w naszym mieście i będzie przedsięwzięciem cyklicznym.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama