UWAGA!

Multimedialny…Elbląg!

 
Elbląg, Multimedialny…Elbląg!
fot. nadesłana

Jak zamknąć atmosferę naszego miasta w cyfrowej formie? Jak otworzyć oczy na detale, ciekawe zakątki i miejsca, które zazwyczaj bezrefleksyjnie mijamy, nie poświęcając im uwagi? Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów „Moje miasto, a w nim”, którzy stworzyli multimedialną pocztówkę. Można już podziwiać efekty ich pracy.

Grupa osób uczestniczących w warsztatach z nowych mediów stworzyła niepowtarzalny wizerunek naszego miasta, posiłkując się nowymi technologiami. Na multimedialną pocztówkę złożyły się: dźwięki dokumentujące odgłosy miasta, wspomnienia, wywiady, fotografie i filmiki stanowiące subiektywny zapis wrażeń ze spaceru po Elblągu.
       Założeniem grupy było pokazanie Elbląga w nieco innym świetle, by oprócz miejsc doskonale znanych, zwrócić uwagę na takie przestrzenie czy detale, które często umykają uwadze mieszkańców miasta. Po kliknięciu w elementy obrazkowej mapy, różne obiekty mieszczące się na Starym Mieście w Elblągu odsłaniają swoje tajemnice.
       Aby stworzyć taką pocztówkę – mapę Starego Miasta w Elblągu potrzebne było kilka dni zajęć – nie tylko warsztaty z nowych mediów, doskonalące używanie mediów cyfrowych, ale także wspólne spacery z aparatem i dyktafonem pozwalające „na gorąco uchwycić” impresje z naszego miasta.
       Pocztówka jest dziełem uczestników warsztatów, wykonanym pod kierunkiem instruktorek z Fundacji „5Medium” – Agnieszki Jarmuł oraz Anny Welik.
       Można zobaczyć tutaj.
       Warsztaty „Moje miasto, a w nim…” odbyły się w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych. Więcej o Festiwalu Przemysłów Kreatywnych na stronie.
      
      
      
Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama