UWAGA!

Muzeum czeka na gości

 Elbląg, Muzeum czeka na gości
fot. P. Wlizło

  Od wtorku 12 maja ponownie jest otwarte Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Ze względu na bezpieczeństwo wprowadzono przerwy na dezynfekcję oraz ograniczono liczbę osób, które jednocześnie będą mogły zwiedzać muzeum.

Muzeum będzie czynne dla zwiedzających w godzinach od 12.00 do 18.00, a bilety wstępu sprzedawane będą do godziny 17.30. Czas zwiedzania został skrócony ze względu na konieczność przeprowadzania dezynfekcji powierzchni ogólnodostępnych. W godzinach otwarcia przewidziano także dodatkową 30-minutową przerwę na dezynfekcję, której czas będzie wyznaczany na bieżąco, w zależności od frekwencji.

W Muzeum obowiązywać będą ograniczenia liczby osób przebywających jednocześnie w każdym z budynków i na dziedzińcu. Goście powinni także pamiętać o zachowaniu bezpiecznego 2-metrowego dystansu od innych osób (zasada ta nie dotyczy członków rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących oraz opiekunów osób niepełnosprawnych). W celu kontrolowania przepływu osób czasowo zostanie zamknięte wejście do budynku Muzeum od strony rzeki Elbląg. Z bulwaru będzie można dostać się na teren dziedzińca korzystając z furtki.

Planując wycieczkę do Muzeum należy zaopatrzyć się we własne jednorazowe rękawiczki i maseczki i korzystać z nich w trakcie całego pobytu w instytucji.

  Elbląg, Muzeum czeka na gości
fot. R. Korsak

Do odwołania zawieszono udostępnianie atrakcji multimedialnych: „Historia tu i teraz”, „Przeszłość tuż za rogiem”, „Hologram” i „Escape room”. Ze względu na konieczność ograniczenia kontaktów nie będzie także możliwe zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w lekcjach muzealnych.

W okresie zagrożenia epidemicznego muzealnych gości obowiązuje regulamin zwiedzania dostępny również w siedzibie instytucji. 

 

Agnieszka Sławińska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A Kto mądry przyjdzie teraz do muzeum? Zwiedzanie należy odłożyć w czasie. Nie jest to miejsce, które koniecznie w tym momencie trzeba odwiedzić. Jak w strachu korzystać z toalety? Na wejściu powinna być mierzona temperatura ciała.
 • Brakuje laweczek po obu brzegach rzeki. Prosimy a wy to macie w D,
 • uwazam, ze kolka gospodyn okolicznych moga odwiedzac muzeum w miescie i ubogacac sie duchowo. Przewodniczki bardzo fajnie prezentuja, to juz nie te czasy, ze gadalo sie do slajd z kliszy. Tera mulimedia oraz rekonstrukcje komputerowe
 • Muzeum od strony rzeki to bidulek. powinno byc oswietlone telebim w formie i przekazie zapraszajacym. Nikt w tym miescie nie ma wyobrazni jak inne miasta to robia???zascianek i wladze tez z lamusa.
 • Ławeczki dostawione ale śmietników brak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  krąpie na pompie(2020-05-08)
 • Wladze powinny dbac o wizerunek starowki od strony bulwaru. to wiocha. dlaczego nie siegaja po kase z unii?inne miasta moga a dziadki z elblaga nie. Sopot ma molo gdansk neptuna a elblag co? G. .. o mozna by cos wymyslic fontanna z duzym piekarczykiem oswietlona led teczowo. Czasem muzyka w tle. Podswietlone drzewa jak w sopot warszawa itp malbork.
 • To już nie to samo Muzeum, co dobre szybko się kończy.
 • Akcja wisla.
Reklama