UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzeum ma nowego dyrektora

 
Elbląg, Lech Trawiński (z prawej) został dyrektorem elbląskiego Muzeum (fot Urząd Miejski)
Lech Trawiński (z prawej) został dyrektorem elbląskiego Muzeum (fot Urząd Miejski)

Lech Trawicki został nowym dyrektorem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Prezydent Witold Wróblewski powierzył mu tę funkcję na trzy lata. Nowy dyrektor przez ostatnie dwa lata pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie.

Lech Trawicki jest magistrem archeologii - specjalność archeologia podwodna, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tej uczelni ukończył również studia podyplomowe: Studium Konserwacji Zabytków Metalowych.
       Był między innymi zastępcą dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, redaktorem wydawnictw naukowych, kierownikiem Działu Opracowań Muzealiów, czy kustoszem tej instytucji. Przez ostatnie dwa lata Lech Trawicki pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie. W latach 2006-1997 był pracownikiem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Przez wiele lat wykonywał również prace archeologiczne lądowe i podwodne, roboty podwodne i prace konserwatorskie między innymi przy zabytkach wielkogabarytowych, elewacjach budynków, zabytkach metalowych i związanych z historią techniki.
       Jest autorem wielu publikacji i wystaw o charakterze krajowym i międzynarodowym. W swojej karierze wielokrotnie uczestniczył w sympozjach i konferencjach naukowych, podczas których między innymi prezentował swój dotychczasowy dorobek z pracy archeologicznej.
       Prowadzi również działalność społeczną. Od 2017 roku jest w Radzie Fundacji im. Adama Werki. W 2013 roku został odznaczony Medalem Za Zasługi dla Marynarki Wojennej przyznanym przez Dowódcę MW.
       Lech Trawicki będzie pełnił funkcję dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elbągu do 3 czerwca 2022 r.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama