UWAGA!

Muzeum ma nowego dyrektora

 Elbląg, Lech Trawiński (z prawej) został dyrektorem elbląskiego Muzeum (fot Urząd Miejski)
Lech Trawiński (z prawej) został dyrektorem elbląskiego Muzeum (fot Urząd Miejski)

Lech Trawicki został nowym dyrektorem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Prezydent Witold Wróblewski powierzył mu tę funkcję na trzy lata. Nowy dyrektor przez ostatnie dwa lata pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie.

Lech Trawicki jest magistrem archeologii - specjalność archeologia podwodna, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tej uczelni ukończył również studia podyplomowe: Studium Konserwacji Zabytków Metalowych.
       Był między innymi zastępcą dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, redaktorem wydawnictw naukowych, kierownikiem Działu Opracowań Muzealiów, czy kustoszem tej instytucji. Przez ostatnie dwa lata Lech Trawicki pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie. W latach 2006-1997 był pracownikiem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Przez wiele lat wykonywał również prace archeologiczne lądowe i podwodne, roboty podwodne i prace konserwatorskie między innymi przy zabytkach wielkogabarytowych, elewacjach budynków, zabytkach metalowych i związanych z historią techniki.
       Jest autorem wielu publikacji i wystaw o charakterze krajowym i międzynarodowym. W swojej karierze wielokrotnie uczestniczył w sympozjach i konferencjach naukowych, podczas których między innymi prezentował swój dotychczasowy dorobek z pracy archeologicznej.
       Prowadzi również działalność społeczną. Od 2017 roku jest w Radzie Fundacji im. Adama Werki. W 2013 roku został odznaczony Medalem Za Zasługi dla Marynarki Wojennej przyznanym przez Dowódcę MW.
       Lech Trawicki będzie pełnił funkcję dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elbągu do 3 czerwca 2022 r.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama