UWAGA!

Muzyczny jubileusz elbląskich chórzystów

 Elbląg, Muzyczny jubileusz elbląskich chórzystów
fot. Mikołaj Sobczak

Szklana pogoda (z repertuaru zespołu Lombard) w wersji na chór? M. in. ten utwór mogła usłyszeć elbląska publiczność na czwartkowym koncercie chóru „Cantata“. Elbląscy chórzyści świętowali 15-lecie współpracy ze swoją dyrygentką Martą Drózdą- Kulkowską. Zobacz zdjęcia.

Od 15 lat trwa wspólna muzyczna podróż chóru Cantata i jego dyrygentki Marty Drózdy-Kulkowskiej. Właśnie w 2008 r. doszło do połączenia młodzieżowego chóru „Bel Canto“ z „Cantatą“. Do historii przejdzie m. in. wykonanie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta w kwietniu 2019 r. w elbląskiej Galerii EL. .W ubiegłym roku arcydzieło Mozarta elbląscy chórzyści zaśpiewali w w Filharmonii Berlińskiej. Tych sukcesów można wymienić wiele. Całkiem niedawno (w styczniu tego roku) Cantata zdobyła Złote Pasmo na prestiżowym XIX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

W czwartek (13 czerwca) elbląscy chórzyści wraz ze swoją dyrygentką świętowali jubileusz 15-lecia. W trakcie koncertu w elbląskiej Galerii EL zabrzmiały takie hity jak „Szklana pogoda“, „Cykady na Cykladach“ , „Mój jest ten kawałek podłogi“ w aranżacji na chór. Nie zabrakło utworów artystów polskich i zagranicznych, a elbląscy artyści pokazali, że muzyka chóralna nie musi być tylko muzyką sakralną, może mieć także bardziej rozrywkowy charakter.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama