UWAGA!

Muzyka dawna z bliska

 Elbląg, Młodzi muzycy Ryszarda Skotnickiego
Młodzi muzycy Ryszarda Skotnickiego (fot. Damian Matwiejczyk)

Kopie dawnych instrumentów i renesansowych strojów będzie można obejrzeć podczas prezentacji Pracowni Muzyki Dawnej Młodzieżowego Domu Kultury. Młodzi muzycy wraz z nauczycielem Ryszardem Skotnickim spotkają się z publicznością w sobotę 10 czerwca na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w ramach Międzynarodowych Dni Muzyki Dawnej.

- Każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzenia kopii dawnych instrumentów, a nawet zagrania na nich - mówi Ryszard Skotnicki, nauczyciel MDK. - Pokażemy także kopie dawnych bębnów, a chętnym damy możliwość próby improwizowania podczas naszych prezentacji muzycznych.
     Muzycy z Pracowni Muzyki Dawnej MDK zagrają między innymi muzykę polską z tabulatury Jana z Lublina, muzykę dworów francuskich, angielską doby elżbietańskiej, a także muzykę taneczną renesansu. Większość muzyków gra na różnorodnych fletach podłużnych.
     Ryszard Skotnicki nie ukrywa, że najbliższa prezentacja „Z muzyką przez wieki”, podobnie jak wcześniejsze, choćby podczas Dni Hanzy, jest okazją do zachęcenia młodzieży do spróbowania swoich sił w pracowni MDK. Pomimo, że muzyka dawna nie jest popularna wśród młodych ludzi, Ryszardowi Skotnickiemu udaje się z powodzeniem prowadzić młodzieżowe zespoły muzyki dawnej od ponad dwudziestu lat. Obecnie jego pracownia w MDK liczy około dwadzieścia pięć osób. Ich niedawnym sukcesem było zdobycie w lutym bieżącego roku brązowej Harfy Eola w 28. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu.
     Młodzi muzycy zaprezentują się w sobotę w godz. 11-13.30 w namiocie rycerskim na dziedzińcu Muzeum.
     
KC

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama