UWAGA!

Najmłodsi w "Światowidzie"

 
Najmłodsi w "Światowidzie"
fot. nadesłana

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przez cały okres ferii odbywają się zajęcia artystyczne, taneczne, rękodzielnicze, pokazy filmowe. W tym tygodniu grupy zorganizowane uczestniczą również w zajęciach z digitalizacji.

- Podczas 45-minutowych bezpłatnych zajęć wyjaśniamy samo pojęcie digitalizacji, przedstawiamy kolejne jej etapy, ale przede wszystkim przedstawiamy możliwości jakie daje, zwłaszcza zwykłym użytkownikom Internetu – mówi Urszula Jatkowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji.
       Na zajęciach nie brakuje praktyki. Prezentowane jest działanie posiadanych przez pracownię skanerów 3D, w których obsłudze każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił.
       Jednym z głównych zadań digitalizacji jest udostępnienie dla każdego użytkownika sieci zabytkowych obiektów zarówno ze znanych wielkich gmachów, jak i mniejszych lokalnych placówek, niedostępnych lub odległych miejsc całego globu – zajęcia mają na celu w prosty i ciekawy sposób pokazać, jak jest to możliwe i ułatwić odnalezienie, również zabytków w wirtualnej przestrzeni.
       Zajęcia prowadzi Regionalna Pracownia Digitalizacji, która działa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Powstała dla digitalizacji i udostępniania dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur w sieci. Pracownia, jako pierwsza w regionie, archiwizuje eksponaty w technice 3D.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)