UWAGA!

Nareszcie weekend i wakacje! Gala Broadway, Sobota z przewodnikiem i Dni Elbląga

2015-06-26
Aktualizowany 2015-06-26 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich roboczych dni ... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend, a do tego wakacje! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś zakończenie roku szkolnego i nareszcie wakacji nadszedł czas!
       Oj, z tej okazji w weekend będzie się działo! Donatan i Cleo, Hey, Dawid Kwiatkowski, Mrozu, Velvet - to gwiazdy tegorocznych Dni Elbląga (26-28 czerwca), które usłyszycie podczas wieczornych koncertów. Na Wyspie Spichrzów zabrzmi też muzyka klubowa, a na placu Katedralnym popłyną najpiękniejsze melodie filmowe oraz arie operetkowe. Aby wszyscy słuchacze byli wieczorami w formie, od rana zaplanowano zajęcia rekreacyjne, m.in. nordic walking, jump fitness, zumba.
       Szczególnie polecamy Wam dzisiejszy koncert Operetka i film - The best of, podczas którego na placu Katedralnym Elbląska Orkiestra Kameralna i towarzyszący jej artyści scen międzynarodowych zaprezentują arie i duety z najbardziej znanych oper i operetek oraz kultowe motywy muzyki filmowej. 
       Nieco wcześniej, o godz. 18.30 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się „Koncert Galowy Broadway 2015 – nie tylko polska muzyka”, a nim pokazy w różnych stylach tańca, duża dawka polskiej muzyki, występy finalistek Dance World Cup 2015 oraz gościa z Polskiego Baletu Narodowego, poza tym niespodzianka dla widzów. Jeśli lubicie taniec - naprawdę warto!
       Warto też wspomnieć, że dziś o godz. 17, w czasie uroczystej zbiórki pododdziałów Dowództwa i jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, na Placu Jagiellończyka w Elblągu, w obecności zaproszonych gości zostanie wręczony ufundowany przez elbląskie społeczeństwo Sztandar dla Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. A jutro w godz. 11. 00 – 16. 00 na terenie 16 batalionu dowodzenia u zbiegu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego w Elblągu odbędzie się „Żołnierski Festyn”. W programie imprezy: pokazy statyczne sprzętu, szwadron kawalerii, pokazy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występy artystyczne. Wojsko zaprasza elblążan do udziału w obu wydarzeniach.
      
       W sobotę o godz. 10 Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego w Elblągu przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, zaprasza wszystkich miłośników historii Elbląga do udziału w 5. edycji cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Pierwsze spotkanie zatytułowane jest „Śladami dawnego Elbląga". Zbiórka pod Ratuszem Staromiejskim.
       Natomiast o godz. 15 w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu (ul. Świętego Ducha 25) odbędzie się spotkanie z Kajetanem Rajskim autorem książek: "Represje wobec dzieci Żołnierzy Wyklętych w czasach PRL", "„Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”.
      
       W niedzielę (28 czerwca) na elbląskiej starówce od godz. 12 po raz kolejny Stowarzyszenia, fundacje i grupy nieformalne z Elbląga i Gminy Elbląg po raz szesnasty zaprezentują w atrakcyjnej formie mieszkańcom miasta i turystom swoją działalność podczas dorocznego Elbląskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.
       Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Elbląga będzie też niedzielny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ”Liepaja” z zaprzyjaźnionego z Elblągiem łotewskiego miasta Lipawa (Liepaja). Odbędzie się on o godzinie 19 przed Ratuszem Staromiejskim. Kilkanaście minut wcześniej przewidziano przemarsz ulicami Starego Miasta i uliczną paradę wraz z mażoretkami, które zaprezentują choreograficzne układy muzyczno-marszowe do muzyki orkiestry.
       Zaraz potem, o godz. 20 w Mjazzdze odbędzie się wyjątkowy koncert grupy „Tango Extremo”, która prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar i mieszankę muzyki klasycznej, jazzu, muzyki brazylijskiej i tango nuevo. Tym razem wstęp wolny!
      
       Jeśli znajdziecie w weekend czas na kino, to u nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli do tego szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.

 


       Niestety podobno w weekend będzie burzowo. Trzymamy więc kciuki, żeby kapryśna i ostatnio nie przypominająca lata, pogoda nie popsuła elblążanom dobrej zabawy. Prognozę na najbliższe godziny i dni na bieżąco sprawdzicie tutaj.
      
       W ramach Dni Elbląga nie zabraknie też imprez o charakterze sportowym. W sobotę i niedzielę na Bulwarze Zygmunta Augusta i rzece Elbląg (odcinek między Mostem Niskim i Mostem Wysokim) odbędzie się Festiwal Sportów Wodnych. Po więcej informacji odsyłamy Was do szczegółowego programu Dni Elbląga.
       Jest jeszcze jedna impreza dla wodniaków - tym razem zamiejscowa - do niedzieli odbywa się szósta edycja Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. Miejscem regat jest port jachtowy w Krynicy Morskiej oraz wody Zalewu Wiślanego.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na ten szczególny weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      

      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama