UWAGA!

Nareszcie weekend: jazz rządzi w Galerii El, Letni Salon Muzyczny rusza w Bażantarni

2015-07-09
Aktualizowany 2015-07-10 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Dziś inauguracja festiwalu Jazzbląg! W kolejne dwa dni (10 i 11 lipca) Centrum Sztuki Galeria EL i dyrektor artystyczny Jerzy Małek zapraszają na czwartą edycję Festiwalu. Dla wielbicieli i sympatyków tego gatunku - pozycja obowiązkowa!  Na zakończenie festiwalu, w niedzielę o godz. 12  na najmłodszych czeka kolejna edycja Małej Akademii Jazzu. Na koncert „Dzieci lubią jazz” nie obowiązują bilety.
      
       Jutro, 11 lipca od godz. 15 elblążanie będą mieli okazję obrzucić się... kolorami. Zabawa polega głównie na tym, że w kulminacyjnym momencie imprezy w powietrze wyrzucane są kolorowe, pudrowe proszki, które oblepiają uczestników. Poza tym będzie scena z muzyką taneczną, klubową i radiową, strefa gastronomiczna, bazooki z dwutlenkiem węgla, dmuchane zamki dla dzieci, kolorowa wata cukrowa i popcorn. Cała impreza potrwa do godz. 22.
       Jeśli będziecie w okolicach Elbląga mamy dla Was dwie ciekawe propozycje: o godz. 15 w Żuławce Sztumskiej pod nr 55 odbędzie się festyn Żuławskiej Kolei Ogrodowej. Kolejka porusza się po szlaku około 500 m i jest unikatem na skalę Polski. Z kolei o godz. 20 w Krynicy Morskiej w Kościele pw. św. Pawła Apostoła odbędzie się pierwszy koncert w ramach cyklu Letnie Koncerty Organowe i Kameralne. Prezentowane będą utwory wartościowe, często popularne, znane i lubiane. 
      
       W niedzielę, 12 lipca w ramach XVIII Letniego Salonu Muzycznego zapraszamy na koncert zatytułowany „Mężczyzna prawie idealny”. Będzie to okazja do posłuchania utworów z płyty wydanej pod tym samym tytułem. Początek o godz. 17. Muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny. Polecamy na dobre zakończenie weekendu!
       Mamy też niedzielne propozycje zamiejscowe.  W Nowy Dworze Gdańskim odbędzie się Festiwal Form Ulicznych Hybzio 2015. Nowodworski festiwal oferuje podniebny spektakl z Katalonii, smakowanie, także dosłowne "Wielkiego ciasta" Teatru Gdynia Główna, podróż na "Wyspę emocji" i poszukiwania Św. Graala z Teatrem Delikates. Do tego rodzinne warsztaty rozwijające kreatywność i instalacje artystyczne w zaułkach miasta. Z kolei w Ornecie odbędzie się Festiwal „Przestrzeń sztuki”. O godz. 15 przy Ratuszu Miejskim mieszkańcy oraz przejezdni goście będą mieli okazję uczestniczyć w puzzlach malarskich. W trakcie imprezy posłuchacie też dobrej muzyki: wystąpi ornecki zespół Planogram oraz Sergiej Kriuczkow i Riverboat Ramblers Swing Orchestra.
      
       Nie obędzie się też bez imprez o charakterze sportowym. W ten weekend (11 i 12 lipca) na kortach B&M Tennis Club odbędzie się 5. turniej tenisowy z cyklu B&M Cup. W tych samych dniach o godz. 11 na Górze Chrobrego odbędzie się natomiast Wakacyjny Turniej Szachowy "Góra Chrobrego". Z kolei od dziś do niedzieli Jachtklub Elbląg zaprasza na regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg, które zostaną rozegrane w porcie jachtowym w Krynicy Morskiej i na wodach Zalewu Wiślanego.

 


       Pogoda niestety tym razem nie dopisze. Niech Wam to jednak nie psuje nastroju. Może to dobra okazja, żeby iść na wystawę? Od dziś w Muzeum Archeologiczno-Historycznym można oglądać nową ekspozycję czasową „Co robimy w ukryciu”. Wystawa ukazuje jak zmieniał i formował się znany nam dziś model czystości. Wystawa będzie czynna do końca wakacji, ale ciekawych zachęcamy do odwiedzenia muzeum już teraz.
       Kiedy zimno i deszcz za oknem, możecie też wybrać się do kina. U nas sprawdzicie repertuary i dowiecie się jakie filmy premierowo zagoszczą od dziś na wielkim ekranie.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama