UWAGA!

Nareszcie weekend: miodowe targi, inscenizacja Powstania i koncert w Bażantarni

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Ten weekend zapowiada się słonecznie, choć temperaturze wciąż daleko do letniego ideału. Mimo wszystko warto wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza. 
       Na przykład podczas szóstego spotkania w ramach "Soboty z przewodnikiem". Już w sobotę, 1 sierpnia, wszyscy chętni będą mogli poznać tajemnice elbląskich szpitali. Początek o godz. 10, zbióka przy pętli tramwajowej przy ul. Saperów. 
       Natomiast jeszcze w piątek, 31 lipca, odbędzię się Noc w Muzeum Stutthof. Nocnemu zwiedzaniu Muzeum w tym roku będzie towarzyszył występ chóru mieszanego Skont–Tin–Nont z Unisławia pod dyrekcją Mariusza Bartkowskiego. Utwory będą nawiązywały do idei pokoju, głębi człowieczeństwa i tolerancji. Początek o godz. 21. 
       Amatorzy miodu oraz ci, którzy nie wiedzą co zrobić z wolnym czasem mogą wybrać się do Karczowisk Górnych na XIII Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności, które potrwają przez cały weekend. W programie nie tylko jarmarczne stoiska z różnego rodzaju wyrobami, ale i występy artystyczne oraz warsztaty. Początek o godz. 10.  Będzie miodnie!
       Z kolei w sobotę, 1 sierpnia, odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą Powstania Warszawskiego. O godz. 17 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Grota Roweckiego zostaną złożone kwiaty. Z kolei o godz. 20 na starówce rozpocznie się inscenizacja tego ważnego momentu w historii Polski. Jak zapowiadają organizatorzy warto przyjść, bo ma być bardzo efektownie.

 

 Z kolei amatorzy golfa będą mogli wziąć udział w charytatywnym turnieju, który 1 sierpnia zostanie rozegrany na podpasłęckim polu golfowym. Zysk ze spotkania zostanie przekazany na cele statutowe Pomorskiej Fundacji Neonatologii "Dobrze, że jesteś". 
       Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia na kolejny koncert Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2015. W programie „Promenadowe muzykowanie” wystąpią: Zuzanna Kassak, Katarzyna Libront, Michał Światkowski, Tadeusz Kassak. Wstęp wolny.
       Natomiast przy budynku Żeglugi spotkają się miłośnicy siatkówki, by rywalizować w turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w siatkówce plażowej. Początek o godz. 9, zapisy przyjmowane są do soboty. 
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      


       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama