UWAGA!

Nareszcie weekend: wirtualny spacer po starówce, sadzenie lasu i dużo muzyki

 Elbląg, Nareszcie weekend: wirtualny spacer po starówce, sadzenie lasu i dużo muzyki

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Jak wielkie znaczenie odgrywa pies w życiu osoby niepełnosprawnej i jak bardzo losy człowieka zależne są od jego czworonożnego przyjaciela? O tym na dzisiejszym (8 kwietnia) spotkaniu z Joanną Kijowską-Lasek – zootechnikiem, kynoterapeutą i oligofrenopedagogiem w Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej. Będzie to pierwsze spotkanie w cyklu „Łaj Łajka – czyli o skomplikowanej naturze naszego wiernego przyjaciela psa”.
       Chcielibyście zobaczyć, jak wyglądała elbląska starówka przed wojną? Będzie to możliwe dzięki aplikacji theMuseum, prezentującej wirtualny spacer ulicami Starego Miasta. Zobaczymy ją podczas imprezy w CH Ogrody w piątek i sobotę w godz. 16-20 i w niedzielę w godz. 16-19.
       W ten weekend nie zabraknie dobrej muzyki. Fani mocnych dźwięków mogą odwiedzić Majzzgę, gdzie w piątek (8 kwietnia) pojawi się Terrific Sunday - przedstawiciele rockowej sceny alternatywnej. Muzyczną ucztę będą mieć także miłośnicy muzyki klasycznej. O 17 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej usłyszymy utwory Schumanna, Bacha i Paganiniego w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
       Wiosna zagościła już chyba na dobre. Czas więc ruszyć na łono natury, na przykład do Bażantarni. W sobotę (9 kwietnia) elbląscy leśnicy zapraszają tu elblążan do wspólnego sadzenia lasu. Zbiórka o godz. 10 w leśniczówce Dębica, za Górą Chrobrego.
       Chwilę później w szkole muzycznej kolejna dawka muzyki - koncert „Jednego Serca” Orkiestry Kameralnej Attacca. Początek o godz. 11.30.
       Chcesz, by twoje dziecko lepiej zapamiętywało, miało rozwiniętą wyobraźnię, nadawało konkretny kierunek swoim myślom i lepiej wyrażało siebie? Przyjdź z nim na warsztaty pn. "Myślenie wizualne", które odbędą się w sobotę (9 kwietnia) o godz. 12 w Bibliotece Elbląskiej. Warsztaty przewidziane są dla dzieci w wieku 8-10 lat.
       To jeszcze nie koniec muzycznych emocji. W niedzielę (10 kwietnia) w Mjazzdze czterech przystojniaków z grupy Chango. Trochę nieogolonych, trochę przykurzonych, ale ambitnych. Na scenie improwizują, tworząc instrumentalne połączenie funku, bluesa, jazzu i rocka.
       Choć w ten weekend pogoda nie będzie nas rozpieszczać, będzie pochmurno a w sobotę nawet popada, wszystkim pasjonatom dwóch kółek i pięknych krajobrazów polecamy wycieczkę rowerową z PTTK do Oleśna. Start w niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 10 z Placu Słowiańskiego. Wycieczkę poprowadzi Marek Kamm.

 


       Przed nami weekend pełen sportowych emocji. Szczypiornistki Startu będą walczyły w Hiszpanii o awans do finału Challenge Cup. Zacięte będą zapewne pojedynki naszych piłkarzy nożnych. Olimpia zagra w Morągu z Huraganem, a Concordia podejmie przy Krakusa Sokoła Ostróda. Więcej przeczytasz w tym artykule.
       A tym, którzy nie tylko kibicują, ale też chcą się aktywować (i zrobić to z MOSiR-em) tradycyjnie polecamy cotygodniowe zajęcia Fit Camp - trening dziś o godz. 19.
       Jeśli brakuje Wam na to czasu w tygodniu, weekend to dobry moment, aby wybrać się do kina. Każdy znajdziecie dla siebie coś w repertuarze.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
      

Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama