UWAGA!

Nareszcie weekend! Z legendarnym skrzypkiem, fantastyką i rewią... kotów

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Klasa sama w sobie. Tak można nazwać koncert pt.: „Od Bacha do Regera”, który już dziś czeka elbląską publiczność. O godz. 19 w Ratuszu Staromiejskim zabrzmi przepiękna melodia wydobywająca się ze skrzypiec Jana Staniendy - legendarnego kameralisty. Całość dopełni gra elbląskich muzyków z EOK. Polecamy!
      
       W sobotę, 28 lutego w godz. 9-16 w ramach Sobotnich Eventów Fantastyki Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i RPG Elbląg zapraszają do Sali „U św. Ducha” na turniej Magic: The Gathering. Na tej edycji SEF-u główną atrakcją będzie turniej Magic: The Gathering w związku z Grand Prix Trials Kraków – obowiązkowa obecność dla każdego fana MTG!
       Nieco później ( o godz. 18) w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Marcinem Jurzystą – poetą, laureatem Elbląskiej Książki Roku 2011, którego druga książka poetycka pt. „Abrakadabra” została wydana w ubiegłym roku.
       O tej samej porze Centrum Sztuki Galeria El zaprasza na wernisaż wystawy retrospektywnej Waldemara Cichonia - Lucky Loser.
       W sobotę będzie też szczególna impreza - OTOZ Animals zaprasza wszystkich miłośników kotów oraz chcących poznać te wspaniałe stworzenia na 2. Elbląską Rewię Kotów szukających nowych, odpowiedzialnych domów. Rewia odbędzie się w godz. 11-15 w Centrum Sportowo-Biznesowym. Kochacie zwierzaki, ich los nie jest Wam obojętny? Wybierzcie się koniecznie!
      
       A na dużej scenie w Teatrze im. A. Sewruka w piątek i sobotę o godz. 18 zagości "Skąpiec". Warto wspomnieć, że na sobotni spektakl honorowana jest Warmińsko-Mazurska Karta Dużej Rodziny, co oznacza tańsze bilety.
       W kinach natomiast ciekawe premiery. Co jest grane w weekend sprawdzicie w tym dziale. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
      

 


       Niby zima, a jednak wiosna - w weekend co prawda będzie pochmurno, za to temperatura do 7 stopni na plusie! Wygląda na to, że wiosna zbliża się dużymi krokami. Pogodę na bieżąco sprawdzicie tutaj.
       Zima czy wiosna - na zimowe szaleństwo w wiosennych cenach zaprasza Góra Chrobrego. Stacja narciarska jeszcze działa, ale jutro prawdopodobnie będziecie mieli ostatnią szansę na szusowanie. Nie licząc oczywiście zamykającego sezon Zjazdu na byle czym, na który możecie się szykować w przyszły weekend (o ile oczywiście nie wróci prawdziwa zima!).
      
       Jak przed każdym weekendem prezentujemy też naszym Czytelnikom sportowy rozkład jazdy. W najbliższych dniach większość naszych drużyn zagra na wyjeździe. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.
       Z kolei dla amatorów w niedzielę, 1 marca B&M Tennis Club organizuje na kortach w Kazimierzowie turniej deblowy. Zapisy do jutra.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      

Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.

      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama